12 припаднаха в жегите в Пловдив и вдигнаха спешните медици на крак

19.07.2023 20:30 24 часа Пловдив онлайн
Спешните медици в Пловдив днес имаха доста работа в жегите. Снимка: Архив

Лекарите призоваха хората да не подценяват горещините и да се пазят от тях

12 души са припаднали днес в жегите в Пловдив и региона и се е наложило медиците от Спешната помощ да ги свестяват. Лекарите са се отзовали на сигнали за колабирали на улицата и в закрити помещения, която обаче не са били охлаждани и са били като сауна. Възрастовият диапазон на хората, на които им е прилошало бил от 27 до 71 години. Максималната температура в Пловдив днес стигна 37°.
"За късмет на всички нямаше тежки случаи. Припадналите се свестиха сравнително бързо и не се наложи да ги караме до болници", коментираха от Спешната помощ. Медиците бяха категорични, че хората не бива да подценяват жегите и трябва да се пазят от тях. Днешният ден е първият, в който има толкова много припаднали от началото на горещините в Пловдив и региона. До сега сигналите бяха от двама до четирима припаднали на ден.

Други от От Пловдив

Условна договори дилър от Батак, хванат с марихуана за над €5000 в Пловдив

В родния си град пък имал незаконен боен пистолет и патрони, които се отнемат в полза на държавата 15-месечна условна присъда с 3 г. изпитателен срок договори дилър

Куриер от Пловдив си присвои пари от доставки, осъдиха го

Работил по-малко от 2 месеца, преди да прецени, че може да си прибира част от наложените платежи Куриер на една от големите фирми, работил на територията на пловдивския район "Западен"

Катастрофа образува километрична колона на Източния обход на Пловдив (Снимки)

Огромна колона от автомобили се образува заради катастрофа на Източния обходен път на Пловдив, видя "24 часа".  Инцидентът е станал малко след пътен възел "Скобелева майка"

Джирото запуши Пловдив (Снимки)

Опашките от коли едва се придвижват, а шофьорите търсят откъде могат да се придвижат Колони от автомобили пъплят по част от отворените улици на Пловдив

Костадин Димитров на старта на Джиро д'Италия: Пловдив днес е на световната сцена

Премина на италиански, за да подчертае важността на събитието "За първи път сме домакини на такова голямо спортно събитие -- Джиро д'Италия минава през Пловдив

>