Георги Свиленски опитал да вземе отказа от имунитет на Борисов. Желязков: Дърпахме се на вратата

13.07.2023 09:29 Весела Бачева
Георги Свиленски СНИМКА: Румяна Тонева

"Вече осми ден в деловодството на парламента липсва внесен имунитет на Бойко Методиев Борисов. Няма такъв. И тъй като знаете, че попитах и вас, бях при вашата секретарка във вашия имунитет, видях внесен имунитет, явно при вашата секретарка, но такъв имунитет в деловодството на НС до тази сутрин включително няма. Моля ви, ако вие не можете да го придвижите този имунитет, дайте, аз ще го занеса в деловодството", каза Иван Ченчев.

"Лично господин Свиленски се запозна със заявлението, вие също се запознахте, видяхте входящия номер, дори господин Свиленски хвана папката, сложи си я под мишката, за да я носи в стаята на БСП, играехме си на "Къде с таз книжчица под мищица?", дърпахме се на вратата, за да мога да си я взема обратно, но вие имахте възможността да се запознаете с официално внесения документ в деловодството на Народното събрание", отговори му Желязков и обясни, че заявлението за отказ от имунитета на Борисов е било подадено, когато е било съобщено от трибуната преди седмица. Решението е не може да бъде оттеглено.

Свиленски отрече да е искал да ходи в стаята на БСП с документите и обясни, че бил тръгнал към деловодството, за да ги подаде там. Той призова Желязков да отстъпи воденето на заседанието на някого от своите заместници, а той да отиде да и да внесе отказа от имунитет.

Председателят на парламента обаче му обясни, че възбуждането на наказателна отговорност е възможно от момента на подаване на съгласието.

"Изпратил съм го, господин Свиленски", увери Желязков.

Други от От страната и света

ДПС: Четирима от НСО пазят Делян Пеевски, заплатите им са до 4000 лева

Делян Пеевски е пазен от общо четирима гардове на НСО със заплати между три и четири хиляди лева. А колата, на която се вози, е на ДПС, но е предоставена за ползване на службата

Градски автобус в София подминава чакащи на временна спирка

Столичен автобус на градския транспорт №213 в посока Централна гара редовно подминава чакащи граждани на временна спирка "Военна академия", разказаха пътуващи пред "24 часа"

Даренията у нас са се увеличили със 74%, достигнаха 240,2 млн. лева за година

Даренията за значими каузи в България са се увеличили със 74% спрямо предходната година. През 2024 г. те са достигнали 240,2 млн. лв., показва годишният анализ на Българския дарителски форум

БАБХ откри арсен в бебешка каша от български производител

БАБХ установи наличие на неорганичен арсен в бебешка храна. Тя вече е изтеглена от търговската мрежа. Блокирани са още две партиди от „био зърнена каша ориз четири плюс"

Патриарх Даниил отслужи водосвет и връчи дарение на УМБАЛ „Царица Йоанна - ИСУЛ“

Негово светейшество Българският патриарх Даниил връчи днес на ръководството на УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ" финансово дарение в размер на 20 000 лв. за Детското УНГ отделение на болницата

>