Петима ранени при тежка катастрофа край Силистра, сред тях са и деца

11.07.2023 10:39
Линейка Снимка: Архив

Тежко пътнотранспортно произшествие с петима пострадали е станало вчера около 17:20 ч. в близост до силистренското село Кайнарджа, съобщават от Областната дирекция на МВР.

Лек автомобил „Шевролет“, управляван от 25-годишен мъж с несъобразена скорост, е напуснал платното на прав участък и се е преобърнал в крайпътна канавка. В колата, освен водача, са пътували съпругата му, двете им деца – момиче на 2 г. и момче на 1 г., както и момче и момиче на по 17 години.

Вследствие на удара в МБАЛ-Силистра са настанени водачът, съпругата му и 17-годишното момче, за живота на които има опасност. Двегодишното момиче е оставено за наблюдение заради сътресение на мозъка в Силистренската болница, а едногодишното му братче е транспортирано в болница във Варна с травма на белия дроб. Само с охлузни рани е 17-годишното момиче.

По данни на Областната дирекция на МВР през юни на територията на Силистренска област са настъпили 27 пътнотранспортни пътешествия (ПТП), като 10 са тежки. В тях е загинал един човек, а ранените са шестима. Причината за всички ПТП през юли в Силистренско е шофиране с несъобразена скорост.

Други от От страната и света

Почина поетесата Ружа Велчева

Великотърновската поетесата Ружа Велчева е напуснала този свят, съобщиха нейните близки. Ружа Велчева е родена на 22 август 1946 г. в Павликени, но от 1956 г. живее във Велико Търново

Терзиев: Децата, транспорта и кварталите са топ приоритетите в бюджет 2026 на София

Няма да се увеличават заемите, но общината планира рекордна капиталова програма от 564 млн. евро. Два нови заема - за ремонт на тротоари и пътна инфраструктура, както и за нови трамваи

Националният съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси към Министерския съвет проведе първото си редовно заседание

Националният съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси (НССЕИВ) към Министерския съвет проведе първото си редовно заседание под ръководството на вицепремиера Атанас Зафиров

Президентът отличи с почетен знак огнеборци и доброволци в овладяването на пожарите през 2025 г.

Системата на пожарна безопасност и защита на населението олицетворява стремежа към отговорност и високи стандарти, доказани в борбата с огнената стихия през лятото

Кола се блъсна в ТИР близо до столичния кв. "Илиенци"

Лек автомобил се е ударил в ТИР под под северната тангента  между столичните квартали "Илиенци" и "Требич" по-рано днес. Това стана ясно от публикация във фейсбук групата "Катастрофи в София"

>