Кметът на район "Северен" в Пловдив сезира полицията за незаконно сметище (Снимки, видео)

09.07.2023 11:44 24 часа Пловдив онлайн
Кметът на район "Северен" в Пловдив Стоян Алексиев. Снимка: Архив
Нощна снимка на кмета Стоян Алексиев.

Стоян Алексиев снимал младеж как разтоварна отпадъци там

Кметът на район "Северен" в Пловдив Стоян Алексиев сезира полицията за незаконно сметище на ул. "Барикадите" до трафопоста. Той е подал сигнал в Трето РУ, след като заснел младеж да разтоварва отпадъци там. Алексиев реагирал на информацията на местни жители какво се върши там.

Ето какво написа той във фейсбук.

"Снощи около 23.30ч. при поредната ми разходка из район “Северен”, отидох да проверя как светят новите лампи на детската площадка в парк “Красива България” в микрорайон “Гагарин”.

В приемното ми време бях получил сигнал от граждани за нерегламентирано сметище на ул. “Барикадите” до трафопоста, минах по тази улица за да проверя лично.
Заварих един трудолюбив младеж, който явно си вади прехраната с честен труд, но за сметка на нас данъкоплатците и чистотата в район “ Северен”!
Веднага подадох сигнал към Трето РУ и очаквам да има последствия!
Уважаеми съграждани,
чистотата и красотата на нашият район “Северен” зависи от всички нас!
При ремонтни дейности всеки може да провери на сайта на ОП “Чистота”, къде могат да се изхвърлят строителни отпадъци или да си наеме лодка за по-големи количества.

Други от От Пловдив

Фалшив сигнал за бомба затвори летище Пловдив

По неофициална информация се е обадила жена, не й е за първи път Сигнал за бомба затвори летище Пловдив и наложи евакуацията на персонала. Аеропортът е претърсен, взривно устройство не е открито

Пловдив дава старт на националната инициатива "60 години Христо Стоичков"

Аматьорски отбори ще се състезават за посещение на новия "Камп Ноу" и гледане на двубой на "Барселона" на живо Пловдив дава начало на националната инициатива "60 години Христо Стоичков" – мащабен

Решено: Консорциумът на Петко Ангелов взема транспорта на Пловдив за следващите 10 г.

Ще дадем най-доброто от себе си, за да са доволни пловдивчани и да имат редовен транспорт, увери превозвачът Консорциум "Градски транспорт - 2026" поема обслужването на 29-те линии в Пловдив за

Кметът Костадин Димитров: Сезирах прокуратурата за строежа върху дигата на Марица

Отнети са правомощията на главния архитект на район "Северен" да издава строителни разрешения Подписах сигнал до Окръжна прокуратура, с която я сезирам за строителството на жилищен комплекс върху

Експозицията с ютиите донесе на Етнографския в Пловдив приза "Музей на годината" (Снимки)

Новата постоянна експозиция „Светът на ютията" в къща „Невена Атанасова" в Стария град на Пловдив донесе на Етнографския наградата „Музей на годината"

>