322-ма пловдивски полицаи с награди за празника на МВР

05.07.2023 09:14 24 часа Пловдив онлайн
Много пловдивски полицаи с награди.

Общо 322-ма служители от областната дирекция в Пловдив са наградени за проявена инициативност, безупречно изпълнение на служебните задължения и постигнати високи резултати по повод професионалния празник на ведомството, който се отбелязва на 5-ти юли. Това обявиха от МВР.
С „Почетен знак на МВР” III степен от министъра на вътрешните работи е удостоен началникът на сектор „Охранителна полиция” към РУ- Асеновград.
От главния секретар на МВР колективна парична награда получават деветима служители от отдел „Икономическа полиция”, а индивидуална – шестима техни колеги от отдел „Криминална полиция”, четирима от 04 РУ и двама от РУ- Карлово.
Със заповед на главен комисар Петър Тодоров е обявена благодарност за единадесет служители от 01 РУ и един от отдел „Разследване”, а с писмена похвала се награждава служител от отдел „Икономическа полиция”.
За съществен принос в изпълнение на целите и приоритетите в дейността на областната дирекция на МВР от директора ст. комисар Васил Костадинов с писмена похвала са отличени общо 267 служители от съставите на 01, 02 и 05 РУ, районните управления в Асеновград, Карлово, Раковски, Хисаря, Труд и Първомай, отдел „Разследване”, секторите Базова научно-техническа лаборатория”, „Охрана на обществения ред, териториална полиция и контрол на опасните средства”, „Общинска полиция – Пловдив”, „Специализирани полицейски сили”, „Специални тактически действия” и „Пътна полиция”.
Същата награда от началниците си получават четиринадесет полицаи от 05 РУ и шестима от РУ-Труд.

Други от От Пловдив

Поискаха доживотен затвор без право на замяна за Николай от Рогош, убил чичо си и двама братовчеди

Мъжът твърди, че е защитавал семейството си, иска по-леко наказание Доживотен затвор без право на замяна за Николай Христов, убил чичо си Енчо Манолов и двамата му сина си Стефан и Веселин в

Катастрофа на АМ "Тракия" до Пловдив, тапата е 10 километра (Снимки)

Катастрофа на АМ "Тракия" в района на Пловдив предизвика голяма тапа. По думите на очевидци инцидентът не е тежък, но на място е дошла полиция. Образувала се е голяма опашка от автомобили в платното

Дошков непреклонен: Община Пловдив да се оправя - на 5 май автогара "Юг" затваря!

Той какво иска - всички автобуси на "Родопи" ли да ходят, реагира кметът Костадин Димитров Никакво решение не постигна местният парламент на Пловдив на днешната сесия с пребазирането на 13 линии на

Повече полиция ще се грижи за безопасността по пътищата в Пловдив и региона през почивните дни

В трафика ще се движат и цивилни служители на реда, които ще подават сигнали на колегите си Полицията е създала необходимата организация за обезпечаване на безопасността на движението и

62-годишен е алпинистът, починал от инфаркт, докато виси на сграда в Пловдив

Инфаркт е покосил 62-годишният алпинист, който издъхна вчера, докато работел по фасадата на жилищна сграда на бул. "Източен" 13 в Пловдив. Това съобщи шефът на Инспекцията по труда Атанас Чернаев

>