Полици и данъчни на лов за райски газ в дискотеките на Велико Търново

04.07.2023 13:19
Флакони с райски газ

Полицаи и данъчни служители във Велико Търново започнаха масирани проверки в дискотеки заради нерегламентираните продажби на райски газ, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на полицията във Велико Търново.

Служители на Районното управление на полицията и местния отдел „Оперативни дейности“ към Главна дирекция „Фискален контрол“ на Националната агенция за приходите (НАП) започнаха проверки в нощните и увеселителни заведения, предизвикани от нерегламентираните продажби на райски газ. Идеята е изненадващите проверки да спрат или поне да намалят търговията с вредното вещество.

При проверките са установени и нарушения, свързани с неиздаване на фискален касов бон и разлика в касовата наличност. За установените нарушения са съставени три акта за установяване на административни нарушения и две заповеди за запечатване на търговски обект. Предвидените имуществени санкции са в размер от 500 до 2000 лева за всяко нарушение и запечатване на обекта в срок до 30 дни. Проверките ще продължат и проверяващите екипи ще бъдат безкомпромисни по отношение на установените нарушения, уточниха от полицията, съобщава БТА.

Други от От страната и света

Мъжете от хижа "Петрохан" гладували с дни, за да се пречистят, пили само вода (Обзор)

МВР: Единствените засечени джипове на 1 февруари в района на "Петрохан" са на организацията Тримата планински рейнджъри, самоубили се в хижа “Петрохан”

Ще си "купи" ли Радостин Василев държавна субсидия с грозните думи срещу Йотова (Обзор)

Президентът спокойна: Не се отричам от нищо в биографията си, тя е публична за хората, избирали ме през годините за депутат тук и в Брюксел, и за вицепрезидент Освен за изборите политически консенсус

Земетресение с магнитуд 2,9 е усетено край Дупница

Земетресение с магнитуд 2,9 е регистрирано в района на Дупница, област Кюстендил. Това става ясно от данни на Националния сеизмологичен център към Националния институт по геофизика

Метрото през "Слатина" може да се забави с няколко месеца (Обзор)

От неделя ще има стеснение по бул. "Цариградско шосе" С няколко месеца вероятно ще се забави пускането на разклонението на третия лъч на метрото през "Слатина", което в момента се строи

Загадка: лама Иво ли е тръгнал последен към новите измерения? (Обзор)

Имотите на Калушев се връщат при родителите му Последен ли е умрял Ивайло Калушев, или тримата му последователи от хижа “Петрохан” са се самоубили след него

>