Морехон с бронз и без олимпийска виза в бокса, кикбоксът с трети медал на Европейските игри в Полша

30.06.2023 22:19
Снимка: БОК, Любомир Асенов - LAP.bg

Състезаващият се за Българя боксьор Йордан Морехон остана с бронзов медал на Европейските игри в Полша. В категорията над 92 кг натурализираният кубинец отстъпи с 0:5 пред британеца Джъсти Орие. Така Морехон се нареди трети в класирането и не успя сега да спечели олимпийска виза за Париж, която на турнира в Полша се полага само на финалистите при супертежките. По-рано през деня до финалите в бокса на Европейските игри достигнаха Станимира Петрова, Светлана Ставева и Хавиер Ибанес Диас.

В кикбокса и Кристина Николова се класира за полуфиналите и така си осигури минимум бронз, след като на четвъртфиналите в лайт контакт на кат. 50 кг победи с 3:0 Анна Кнобел (Полша). Утре българката ще спори за място във финала с германката Мишел Месмер. По-рано през деня Иван Кръстанов надделя с 2:1 на четвъртфинал на лайт контакт в категория до 79 кг над Лука Падоан (Италия) и си гарантира минимум бронз. Утре на полуфинала българинът ще срещне Амин Рмадан от Германия. Александра Димитрова също си осигури медал в категория до 52 килограма фул контакт на ринг, като на четвъртфиналите победи с 3:0 Ясмина Над (Сърбия). Утре нейна съперничка на полуфинала ще бъде италианката Никол Перона.

Други от Други спортове

Фюри: Дадоха победата на Усик заради войната в Украйна

"Усик спечели няколко рудна, но аз съм убеден, че спечелих повече. Страната му е във война и хората обикновено застават на страната на тези, които са във война. Вярвам, че спечелих този мач

Петър Стойчев стана първият българин, проплувал протока Молокай в Хавай!

Легендарният български плувец в открити води Петър Стойчев прибави и хавайския проток Молокай към прекосените от него. Ето какво написа той във фейсбук след подвига: "От тъмно до тъмно

Наш борец стигна до схватка за олимпийска квота

Българският национал Магомед Рамазанов направи перфектна серия от победи с техническо превъзходство на олимпийските квалификации по борба в Истанбул, а Миглена Селишка преодоля първите две от общо

Йоана Илиева - от “аз бях най-слабата” до вдъхновение за бъдещето на фехтовката!

Изключи социалните си мрежи и спечели най-нервното състезание, за да стигне до Париж. Сега има не мечта, а цел, защото вярва в нея - олимпийски медал Едно лъчезарно българско момиче през 2023 г

Стилияна Николова спечели историческата европейска купа с първите "крос битки"

На полуфинал с бухалки Стили отстрани Боряна Калейн в българско дерби Стилияна Николова спечели първата в историята европейска купа по художествена гимнастика.  Състезанието се провежда в Баку