Пловдивчанинът Йосиф Миладинов стана шампион на 100 м бътерфлай, Антъни Иванов е втори

30.06.2023 19:30
Йосиф Миладинов

Йосиф Миладинов ("Спринт") стана шампион на 100 м бътерфлай в държавния шампионат, който се провежда на столичния басейн "Диана".

Пловдивчанинът взе дистанцията за 52,73 сек.

Втори се нареди Антъни Иванов ("Черно море") с 53,57 сек.

Трети завърши Виктор Христов ("Олимпия") с 55,22 сек.

Йордан Янчев спечели на 800 м. свободен стил при мъжете с време 8:17.58 мин. Състезателят на столичния “Спринт” имаше сериозна конкуренция от представителите на Турция. След Янчев се наредиха Емре Зейтинолу с време 8:18.36 мин. и Мехмет Ефе Йълмаз с време 8:19.93 мин.

Жанет Ангелова (“Акулите”) беше най-бърза в плуването на 400 м. свободен стил при жените. 19-годишната Ангелова даде време 4:23.69 мин., като остави след себе си Азра Армаган от отбора на Турция и Преслава Тошева от клуб “Дамини ЛВ”.

Даниел Нанков (ПСК “Черно море”) спечели оспорваната надпревара на 100 м. свободен стил при мъжете. Той изпревари с по-малко от секунда своя съотборник Антъни Иванов. Времето на победителя беше 50.18 сек. Трети се нареди Борис Милев (“Олимпия”).

Диана Петкова беше над всички на 200 м. съчетано плуване при жените. Представителката на клуб “Спринт” направи сериозна разлика във финала. Петкова финишира за 2:17.78 мин. Втора завърши Ниса Гюл Сердар (“Галатасарай”), а трета Калина Николаева (“Спринт”).

Националът Калоян Левтеров (“Спринт”) беше най-добър в плуването на 100 м. гръб. Той завръши за 56.65 сек. и изпревари с 80 стотни Валентин Филипов от ПСК “Черно море”. Третата позиция с равно време поделиха Георги Янев (“Левски”) и Самуил Николов (“Астери”).

Боряна Кирчева (ПСК “Черно море”) триумфира в плуването на 50 м. бътерфлай при жените с време 28.62 сек. Кирчева бе по-бърза с 18 стотни от завършилата на втора позиция Симона Богданова от “Олимпия”. Трето време във финала даде състезателката на “Спринт” Александра Димитрова.

Дарен Кирилов от клуб “Доростол” затвърди отличната си форма от началото на годината. 16-годишният плувец триумфира на 400 м. съчетано при мъжете. Кирилов завърши за 4:34.05 мин., като остави след себе си двама представители на Турция - Мехмет Емре Джаглар и Хъзър Каан Карлък.

Габриела Георгиева (“Дамини ЛВ”), която се подготвя за участие на Световното първенство във Фукуока, спечели с голяма преднина в състезанието на 100 м. гръб при жените. Тя изпревари с близо 3 секунди Дуру Барсъолу от Турция. Бронзът заслужи съотборничката на Георгиева Магдалена Пепегова.

21-годишният Тонислав Събев (“Спринт”) победи Любомир Епитропов (“Вихрен” Сандански”) в спора за златото на 50 м. бруст при мъжете. Събев финишира за 27.77 сек., а Епитропов за 27.98 сек. Трети се нареди Матей Резашки (“Младост '91”) с време 29.33 сек.

Щафетата на “Спринт” в състав Тиана Темелкова, Калина Николаева, Милена Христова и Диана Петкова триумфира в надпреварата на 4х200 м. свободен стил при жените с време 8:42.50 мин. Представителите на ПСК “Черно море” Даниел Нанков, Джулиан Черкезов, Самуил Данаилов и Антъни Иванов взеха златните медали на 4х200 м. свободен стил при мъжете, финиширайки за 7:40.81 мин.

Други от Други спортове

Фюри: Дадоха победата на Усик заради войната в Украйна

"Усик спечели няколко рудна, но аз съм убеден, че спечелих повече. Страната му е във война и хората обикновено застават на страната на тези, които са във война. Вярвам, че спечелих този мач

Петър Стойчев стана първият българин, проплувал протока Молокай в Хавай!

Легендарният български плувец в открити води Петър Стойчев прибави и хавайския проток Молокай към прекосените от него. Ето какво написа той във фейсбук след подвига: "От тъмно до тъмно

Наш борец стигна до схватка за олимпийска квота

Българският национал Магомед Рамазанов направи перфектна серия от победи с техническо превъзходство на олимпийските квалификации по борба в Истанбул, а Миглена Селишка преодоля първите две от общо

Йоана Илиева - от “аз бях най-слабата” до вдъхновение за бъдещето на фехтовката!

Изключи социалните си мрежи и спечели най-нервното състезание, за да стигне до Париж. Сега има не мечта, а цел, защото вярва в нея - олимпийски медал Едно лъчезарно българско момиче през 2023 г

Стилияна Николова спечели историческата европейска купа с първите "крос битки"

На полуфинал с бухалки Стили отстрани Боряна Калейн в българско дерби Стилияна Николова спечели първата в историята европейска купа по художествена гимнастика.  Състезанието се провежда в Баку