Кметът на община "Марица" награди два хандбални отбора от село Труд (Снимки)

29.06.2023 14:58 24 часа Пловдив онлайн
Кметът на община "Марица" Димитър Иванов с хандбалисти от двата отбора. Снимки: община "Марица"
Димитър Иванов проведе приятелски разговор със спортистите.

Кметът на община „Марица“ Димитър Иванов награди с парични премии момчетата до 11 г. от хандбален клуб „Труд“ и мъжкия представителен отбор на селото за успешното им представяне по време на сезона. Той поздрави представителите на двата тима, които гостуваха в кабинета му, за да покажат трофеите си.

„Село Труд надминава много от градовете по спортни постижения. Сигурен съм, че името му ще стане известно в цяла България и в чужбина, заради добрата традиция и многобройните успехи на хандбалистите му, подчерта Димитър Иванов.
Момчетата до 11 години завършиха четвърти в България след оспорван мач със "Спартак" (Варна). Те бяха класирани и сред 12-те най-добри отбора на държавното първенство, а в зонална група „Тракия“ победиха съперниците си от градовете  Ловеч и Гоце Делчев.
Мъжкият представителен отбор на с. Труд пък не допусна нито една загуба и стана шампион на „Б“ Републиканска хандбална група. Към колекцията си от победи тимът прибави и 4-то място на държавното първенство по плажен хандбал и 3-то място на международен турнир Nesebar beach cup.
Димитър Иванов изказа благодарност към спортистите за усилията, вложени през годините.
„Благодаря Ви затова, че прославяте името на с. Труд и община „Марица“. Вярвам във Вас и знам, че един ден ще се гордеем с Вашите постижения не само в страната, но и по света. Продължавайте да бъдете упорити, дисциплинирани и да полагате много труд, защото това е пътят към победата“, пожела той на спортистите.
Капитанът Христо Ангелов и треньорите на отбора Николай Нейчев и Димитър Танев изказаха признателност на Димитър Иванов и екипа му, затова, че винаги са подкрепяли клуба и спорта в община „Марица“.

Други от Детски школи

Над 170 деца участваха в коледните турнири по футбол и хандбал в община "Марица" (Снимки)

Над 170 деца се включиха в турнирите по футбол и хандбал в община "Марица" в навечерието на коледните празници. В началото на състезанието участниците по хандбал бяха поздравени от 6-7-годишни

Две титли спечелиха пловдивски шахматисти на държавното отборно първенство

Две шампионски титли и пет медала спечелиха състезателите на ШК "Пловдив" на проведеното в Кранево на държавното отборно първенство по шахмат  за деца, юноши и девойки

Над 340 деца участваха във футболен турнир, организиран от община "Марица" (Снимки)

Детски футболен турнир за деца, родени през 2014, 2015 и 2016 година, се проведе на 2-ри и 3-ти септември на стадиона в село Скутаре. Над 340 деца от 17 отбора мериха сили в едно от най-мащабните

Община "Марица" организира турнир по футбол за момичета в Скутаре (Снимки)

Пет отбора участваха във футболния турнир за момичета, родени между 2013 и 2015 г., който се проведе през почивните дни в село Скутаре. Състезанието бе организирано от домакините

8 училища от пловдивския район “Източен” се пребориха във футболния турнир “Купата на Кмета”

Общо 10 отбора и над 100 участници от 8 училища се включиха в ежегодния футболен турнир “Купата на Кмета” в район „Източен“. В надпреварата се включиха играчи от 2 възрастови групи - юноши млдаша