Жители на сливенско село с подписка за изселването на мъж, изнасилил възрастна жена

28.06.2023 07:25
КАДЪР: БНТ

Подписка за изселването от село Трапоклово, Сливенско, на мъж, изнасилил възрастна жена, тече в момента в населеното място.

Престъплението е извършено миналата събота, а насилникът е задържан за часове. Той е психически нестабилен, с криминално досие и е в ареста с постоянна мярка "задържане под стража".

Кметът на селото Кирил Кирилов обясни, че мъжът е стар познайник на полицията. Още като малолетен е извършил убийство, за което е излежал присъда в затвора в Бойчиновци, след което обаче се завърнал в Трапоклово.

Последните няколко месеца продължил с престъпленията, като през април се опитал да посегне на дъщерята на изнасилената възрастна жена. Престоял е известно време в затвора в Раднево, но отново бил пуснат на свобода.

"Жителите на селото и кметът се опитали да го приобщят, намирайки му работа, но той не пожелал. Наложи се преди месец да го изпратят отново в Раднево. Той не е психически стабилен, употребяваше наркотици, в последно време започна да употребява бронз, тъй като няма пари за наркотици", обясни кметът Кирил Кирилов пред БНТ.

Жителите на Трапоклово настояват органите на реда да вземат адекватни мерки, за да бъде вкаран мъжът в затвора или да бъде лекуван. В селото живеят както възрастни хора, така и младежи с деца и всички се безпокоят от присъствието му. Те призовават той да бъде изселен.

Други от От страната и света

Министър Дечев: Миграционния натиск към държавната граница на България е нисък

Миграционната обстановка по държавната граница на България към момента е спокойна. Отчита се трайна тенденция на намаляване на миграционния натиск, който е със 70% по-нисък спрямо предходните години

Над 37 000 български граждани от 66 държави са изразили желание да гласуват в чужбина на изборите на 19 април

Повече от 37 000 български граждани от 66 държави са изразили желание да гласуват в чужбина на предсрочните парламентарни избори на 19 април. Това показва справка в сайта на Централната избирателна

Хванаха 26 пияни и 10 дрогирани зад волана за ден

В рамките на изминалия ден са установени общо 26 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 17 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 9 - с над 1

МВР: Не отнехме оръжието на Бербатов, защото му е първо, а не второ нарушение

Не отнехме оръжието на Димитър Бербатов, защото му е първо нарушение, а според закона подобна санкция е приложима при повторност. Това казаха от МВР, потвърдени за коментар от "24 часа"

С между 15 и 30% по-малко хотелски резервации за великденските празници във Виена тази година

Виена очаква значително по-малко туристи за великденските празници тази година в сравнение с миналата, съобщават местни медии. Според Търговската камара на Виена това се дължи предимно на факта

>