Питбул нахапа 7-годишно дете в парк в Пловдив

26.06.2023 12:44 24 часа Пловдив онлайн
Снимка: Архив

Питбул е нахапал дете в парк в центъра на Пловдив, предаде БНТ.  Животното е разхождано без задължителния намордник по препълнената с хора алея. Чрез записи на видеокамери от полицията са установили собственика, започнало е разследване.

В почивния ден Александър Георгиев се разхождал със 7-годишния си син по централната алея на парк "Бунарджика" до чешмичката:

"Отиде да се измие и в това време се появи госпожа с питбул, вървеше спокойно, кучето седна до нея, в момента, в който мина сина ми, животното отскочи и го захапа по дупето от лявата страна" , разказа бащата.

На препълнената с хора алея настанала суматоха, мнозина се впуснали да помагат. Момченцето е откарано в спешния кабинет на Детска хирургия, където раната е обработена, поставена му е ваксина. Ужасът от преживяното обаче не го напуска.

 "Детето ми в момента продължава да е в шок, дори когато се вози в автомобила и види куче, изпада в истерия, трепери, този страх трудно ще отмине", заяви още Александър Георгиев. 

Той добави, че много хора са се свързали с него, за да му споделят, че този питбул и друг път е проявявал агресия.

Според общинската наредба кучета  от подобни породи трябва да се извеждат задължително с намордник и на къс повод. Собствениците са длъжни и да избягват толкова оживени места. Оказа се, че жената, която е разхождала кучето, е приятелка на стопанина му. Той е заявил, че извеждането на питбула е станало без негово знание и ще си понесе последствията. Кучето вече не било при него, тъй като го подарил на други  хора. Увери, че животното вече няма да бъде заплаха за никого.

По случая е образувано разследване, съобщиха от полицията. Сезиран е и общинският инспекторат.

Други от От Пловдив

Йотова в Пловдив: Ако не знаем историята си, няма как да покорим бъдещето

Президентът приветства учениците от Средно училище „Черноризец Храбър" на концерта им „Там, където се ражда надеждата" Ако не помним рода си, не знаем корена и историята си

Стотици рокери откриха мотосезона в Пловдив, поеха към Бачково (Видео)

С мирис на бензин и мощен рев към Бачковския манастир се отправиха стотици пловдивски рокери. Те се събраха на улица "Дилянка", демонстрирайки всевъзможни марки машини и оборудване

Пловдив отбелязва Световния ден на водата със светлинна проекция на Дома на културата

„Водата е живот – пази я, всяка капка има значение!" Под това мото днес на фасадата на Дома на културата „Борис Христов" ще бъде реализирана специална светлинна проекция със снимка и послание

Открива се мотосезонът в Пловдив, променят движението

Стотици рокери поемат към Бачковския манастир за Първа пролет Мотосезонът в Пловдив се открива днес, а традиционното шествие ще поеме към Бачковския манастир

Големи компании идват в Пловдив, ще предлагат стажове на студенти

Посетителите ще имат възможност да подадат автобиографиите си Водещи компании от различни браншове идват в Пловдив, за да представят своите стажантски програми и свободни позиции

>