131 кандидат-студенти на изпит по математика в Техническия университет - Пловдив

17.06.2023 11:29 24 часа Пловдив онлайн
Резултатите ще са ясни на 20 юни.

131 кандидат-студенти се явиха на днешния редовен изпит по математика в пловдивския филиал на Техническия университет.
Кандидатите решаваха тест с 30 въпроса. Първите 20 от тях бяха с избираем отговор от пет възможни , а останалите 10 задачи - с отворено решение.

14 квестори следяха за спазването на правилата в изпитните зали. Кандидатите нямаха право да използват мобилни телефони и калкулатори.

Резултатите ще са ясни до 20 юни и може да бъдат проверени на сайта на университета с входящия номер от заявлението за явяване на изпит и ЕГН.

Оценките важат за кандидатстване във всичките 13 специалности на пловдивското висше учебно заведение, както и за Техническия университет в София и факултета и колежа в Сливен. Ако някой от кандидатите не е доволен от резултатите си от положените изпити (предварителни или редовни), може да избере при балообразуването оценката от матурата по БЕЛ, математика, физика, информатика или информационни технологии.

Приемането на документи за кандидатстване в Техническиs университет, филиал Пловдивq започва на 20 юни и ще приключи на 3 юли. Заявленията могат да се подават по rнтернет или на място в зала 4430 в сградата на университета на ул. „Цанко Дюстабанов“ 25.
Резултатите от първото класиране ще са ясни на 4 юли , а от второто - на 12-и.

Други от Просветни

500 нови ресурсни кабинета в детски градини и училища са оборудвани по проекти на МОН

500 ресурсни кабинета са оборудвани с финансиране по проектите „Силен старт" и „Успех за теб" на МОН. Подкрепата за приобщаване на децата със специални образователни потребности

Русе отново стана сцена на едно от най-значимите кариерни събития за младежи

Петото издание на форума за кариерно ориентиране „А сега накъде" събра днес в Русе ученици, родители, образователни институции и утвърдени професионалисти от различни сфери с една обща цел – да

Образователното министерство предлага изкуственият интелект да се включи в учебните предмети

Използването на изкуствения интелект (ИИ) от учениците да бъде заложено във всички учебни предмети, за да натрупат умения, които ще им помогнат да си служат с него разумно и да усвоят компетентности

Красимир Вълчев откри СТЕМ кабинети в училище в Момин проход

Министърът на образованието и науката в оставка Красимир Вълчев откри СТЕМ кабинети в Основно училище „Христо Смирненски“ в град Момин проход. Кабинетите са по природни науки, математика

Роботика и киберсигурност ще учат след седми клас в Стара Загора през новата учебна година

На заседание на Комисията по заетост към Областния съвет за развитие в Стара Загора бе обсъден предложеният от РУО "Държавен план-прием по профили и професии в професионалните и профилирани гимназии

>