37-годишен 9 часа барикадиран в Бургас, плаши със самоубийство заради раздяла

11.06.2023 10:48 Тони Щилиянова
Снимка: МВР

Опитал да пререже гърлото си пред очите на съседи в к-с "Меден рудник"

37-годишен мъж се барикадира в Бургас и заплаши, че ще се самоубие заради раздяла с приятелката си. Драмата продължи близо 9 часа, а положителната развръзка настъпила в 09.08 ч днес, . благодарение професионализма на служителите от сектор “Лаборатория” към института по психология на МВР - главен инспектор Яна Узунова и колегата й - Руслан Димитров, съобщиха от ОД МВР Бургас.

В резултат на търпеливите и многочасови разговори с бургазлията, тое е убеден да излезе от жилището си в бл. 57 в к-с “Меден рудник” и е задържан от служители на сектор “Специализирани тактически действия”. Предстои да бъде освидетелстван от специалисти в Центъра по психично здраве в Бургас.

Кризисната ситуация настъпила в  00. 39 ч. тази нощ, когато на тел. 112 е получено съобщение от 37- годишния бургазлия, че има намерение да се самоубие, тъй като приятелката му се разделила с него. Последвали още няколко обаждания от съседи за нарушаване на нощната тишина в района на бл. 57 в к-с “Меден рудник”.

Установено е, че мъжът е агресивен и в неадекватно състояние. Той се барикадирал в дома си на третия етаж във вх. 4 и крещейки през терасата, хвърлял различни предмети.

Демонстративно бургазлията се блъскал с бутилка от алкохол в главата, разбил я и с парче от нея, опитал да си пререже гърлото. Впоследствие седнал на външното тяло на климатика и заявил, че ще скочи, като единственото му желание било да види бившата си приятелка.

Полицейска проверка установила, че  жената отдавна прекратила отношенията си с него, а спрямо бургазлията е издадена и ограничителна заповед. Това обаче не го отрезвило и той продължавал с опитите да си я върне, задълбочавайки депресивното си състояние. От няколко месеца започнал да приема тежки антидепресанти, които в нощта на 10 срещу 11 юни смесил с голямо количество алкохол. Това довело до неадекватното му състояние и проявената самоагресия и противоправно поведение, коментираха разследващи.

Други от От страната и света

Сайтът с видеа от гинекологичен кабинет в София не е български и се плащало с криптовалута

Сайтът, на който са се качвали видеата, заснети в гинекологичен кабинет в София, не е български и е бил с платен достъп, като се е плащало с криптовалута

Почина бай Иван - дългогодишният гледач на слонове в Зоологическата градина в София

Почина дългогодишният гледач на слонове в Зоологическата градина в София Иван Иванов- бай Иван. Ето какво пишат от зоопарка: "С голяма тъга съобщаваме

Хванаха фалшива стотачка евро на бензиностанция в Добрич

„С фалшива банкнота от 100 евро гражданин се е опитал да плати на бензиностанция в Добрич. Нарушителят не е установен", съобщи директорът на Областната дирекция на МВР – Добрич

Съдът остави в ареста Анита от Свищов, убивала садистично животни в порно клипове

Районният съд в Свищов наложи мярка задържане под стража на 53 годишната Анита Вачкова, която заедно с мъжа си Детелин садистично измъчвали животни, заснемали зверствата и продавали клиповете в

Атанас Зафиров: Ако правителството не беше подало оставка, БСП нямаше да иска да ме сменя

Ако правителството не беше подало оставка, Трудно е да се артикулира, защото това искане дойде от някои мои другари, които също участваха във взимането на решенията досега

>