Боят в парламента като репетиция. С погром на НС плаши “Възраждане”, ако стане правителство (Обзор, снимки)

01.06.2023 22:01 Павлета Давидова
Депутатите от ПП-ДБ и “Възраждане” се сбиха. СНИМКИ: ВЕЛИСЛАВ НИКОЛОВ
Явор Божанков
Манол Пейков показва раздраната си буза

“Продължаваме промяната” и “Възраждане” отново заформиха мелето, което лидерката на БСП Корнелия Нинова определи като бой на “джендъри и фашисти”.

Преди година Искрен Митов и Костадин Костадинов се хванаха за вратовръзките. Този път Явор Божанков и Цончо Ганев си размениха не само обиди от трибуната, но и по една сочна храчка, а колегите им се посбутаха доста.

Веднага след боя Костадинов заплаши с преврат, ако бъде избрано правителство от ПП-ДБ и ГЕРБ с втория мандат.

Ако тези предатели си мислят, че ще направят правителство, с което да окупират държавата и да извършат държавен преврат,

ние ще организираме контрапреврат, заяви той

И даде да се разбере, че сцените вчера са били само репетиция - нямало повече да допуснат от трибуната на НС да говорят Божанков и Манол Пейков, ще ги свалят оттам по същия начин.

Кирил Петков видя атака срещу парламентарната република. Прокуратурата и ДАНС няма ли да се самосезират зарази заплахите с насилие, попита по-късно рапърът и депутат от ПП Христо Петров.

Боят стана още в началото на пленарното заседание, а квесторите дълго не успяваха да разтърват депутатите, скупчили се около трибуната. Накрая шефът на НС Росен Желязков се принуди да разпусне заседанието.

Поводът бе, че в отговор на декларация на “Възраждане” Божанков вметна: Говориха за меки китки, двамата с Цончо и г-н Костадинов най-много ни съмняват в това отношение. Така напомни за пост на Костадинов във фейсбук от 30 април, че имало трио “Мека китка” между Божанков, Манол Пейков и Искрен Митев. С което пък Костадинов опита да си върне на Пейков, нарекъл го “късопишков” - човек, който пише с къси букви.

Щом вчера Божанков изрече думите си за меките китки, депутатите от “Възраждане” се втурнаха да го свалят от трибуната, а тези на ПП-ДБ - да го бранят.

В блъсканицата Веселин Вешев взе да размахва счупените си очила и обвини Манол Пейков, че му ги е свалил, стиснал и потрошил. Пейков пък от своя страна се оплака, че е дран по бузата.

Депутатът Вешев бил шампион по силов трибой, обяви лидерът на “Възраждане”. Нали се сещате какво може да си позволи? Ако бяхме си позволили, някои хора нямаше да могат да си развяват рошавите гриви сега. Не сме в детската градина, за да се ритаме, заяви той.

Докато Костадинов говореше, Пейков опита да го заглуши, подвиквайки зад журналистите.

ПП и “Възраждане” са “две сектантски организации, чиито представители в парламента са дрогирани от представата за собственото си величие и непогрешимост”, коментира лидерът на ИТН Слави Трифонов.

Това ще се случва с всеки, който има различно мнение от тяхното и им казва истината.

И то е само началото,

написа после във фейсбук Ицо Хазарта.

Преди година и половина аз нарекох тези хора с истинското им име. Ако някой смята, че насилието и концлагерите са в миналото, ще осъзнае реалността по най-трудния начин. От всеки един от нас зависи дали България ще бъде нормална европейска държава, или ще се превърне в това, към което тези хора ни бутат, призова Петров.

Той коментира и че риториката на “Възраждане” и президента по отношение на ПП удивително съвпада.

Други от От страната и света

Правителството се кълне в петък, Радев избира министри сам, имената им до последно тайна

Така ще влезе отново в президентството 100 дни, след като го напусна, вече като партиен лидер и с премиерски мандат Гълъб Донев май ще е финансов министър плюс вицепремиер 107-ото правителство на

Ивайло Мирчев: Ще атакуваме бюджета с десни мерки

Ще атакуваме бюджета с десни мерки. Това заяви Ивайло Мирчев, съпредседател на "Да, България" в "Интервюто" по БНТ. Хората, които са гласували за нас, не са гласували за егото на единия или егото на

Константин Проданов: Ще има сливане на ведомства с цел оптимизация на работата и бюджета

"Ще има определена оптимизация от гледна точка на сливане на ведомства, но кои точно и по какъв начин, ще разберете съвсем скоро". Това каза пред bTV депутатът от „Прогресивна България" Константин

Константин Проданов: Новият кабинет ще обяви справедливата надценка за всяка група стоки, това ще натиска цените

Ще се сливат ведомства с цел оптимизация на работата и бюджета, съобщи още депутатът от партията на Румен Радев "Ще има определена оптимизация от гледна точка на сливане на ведомства

Мерц: Американците са най-важният партньор за нас в НАТО

Германският канцлер Фридрих Мерц заяви, че САЩ са централни за НАТО въпреки различията в мненията и омаловажи напрежението с президента Доналд Тръмп, след като Вашингтон обяви намаляването на военния

>