"Ботев" (Пд) прекъсна негативната серия, победи Локо (Сф) с 2:1

01.06.2023 19:35 24 часа Пловдив онлайн
"Жълто-черните" не са печелили последните си 5 мача. Снимка: Facebook/Botev Plovdiv

"Ботев" (Пд) се наложи с 2:1 като гост над "Локомотив" (Сф) в мач от  от 35-ия кръг на Еfbet лига. Тази победа прекъсна негативната  серия от четири загуби и едно равенство на "канарчетата".  Те обаче все още  не са вкарали гол на новооткрития си стадион.

Домакините поведоха в 34-ата минута с гол от дузпа на Антонио Вутов. 5 минути по-късно Николай Минков вкара за "жълто-черните" и резултатът стана 1:1.

В началото на второто полувреме "Ботев" поведе с гол на 19-годишния нападател Абдулайе Траоре. Това беше последният точен удар в срещата. До края на мача играчи стреляха и по двете врати, но въпреки 5-минутното продължение, окончателният резултат остана 1:2.

След победата "Ботев" вече е с 36 точки, а "Локомотив" - с 42. Резултатът от мача обаче не повлия на класирането и двата тима остават съответно на 10 и 9 място.

Други от Футбол

"Ботев" (Пд) и ЦСКА 1948 стигнаха до 0:0, отмениха гол на "канарчетата"

Антонио Вутов напусна заради травма "Ботев" (Пловдив0 и ЦСКА 1948 завършиха  0:0 в мач от плейофите във втората четворка от efbet Лига. Старши треньорът на домакините Душан Керкез даде почивка на

"Ботев" (Пд) одрусан с 11 800 лева глоби, ЦСКА - с 3300

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз санкционира домакина "Ботев" (Пловдив) и ЦСКА с парични глоби след полуфиналния реванш от турнира за купата на България

Смъртта на Диего Марадона може да е причинена от токсично вещество

Смъртта на легендарния аржентински футболист Диего Марадона може да е била причинена от "токсично вещество", твърди британският таблоид "Сън". Преди месеци бе образувано наказателно дело срещу осем

Георги Иванов-Гонзо: Целта ни е да се класираме на световно първенство

Ако искаме да развиваме футбола на различно ниво, трябва да се работим с държавата, категоричен бе президентът на БФС Нямаме добри треньори, ако съдим по футболните ни играчи