Скандал между ПП и "Възраждане", Желязков ги разтърва с почивка

31.05.2023 09:14 Весела Бачева
Част от групата на "Възраждане" на брифинг в Народното събрание. СНИМКА: Архив

Със скандал между "Възраждане" и "Продължаваме промяната" и 10-минутна почивка започна пленарното заседание.

До там се стигна след изказване на лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов, който обясни, че втората политическа сила от вчера говори за това, че България не трябва да съществува като държава и че трябва да е изтрита от картата на света.

"Вчера се заговори дори за Майдан, за насилие. Все неща, които показват паника от разрушаващото се статукво в нашата страна", каза Костадинов.

"Това е нормална защитна реакция на едни хванати натясно шпиони, осветени шпиони", обясни той.

По-важното обаче било, че вчера ПП-ДБ загубила "моралното си основание" да заема банките в пленарната зала и всякаква законова легитимност.

"Всяка една политическа сила, която поставя своята дейност в услуга на чужда държава, трябва да бъде забранена. Най-доброто решение, което може да бъде постигнато от страна на тази политическа сила, ако въобще има някакъв остатък на чест и доблест сред някои от политическите представители вътре в нея, а искам да вярвам, че не всички са национални предатели и шпиони, е мандатът да бъде върнат незабавно", каза Костадинов и обясни, че тази формация няма правото да представлява никого друг освен посолствата, с които съгласува кадровите си решения.

Той нарече ПП "продължаваме предателството".

"Тук има хора, които си мислят, че са над закона. Тук има хора, които си мислят, че те са закона. Че обладават моралното право да определят кой е добър и кой - лош, кой е демократ и кой - не", каза лидерът на "Възраждане" и поиска нови избори.

Четири неща поиска да му кажат ПП Костадинов - с кои посолства щели да съгласуват шефовете на службите, да признаят пред избирателите си, че ще правят коалиция с ГЕРБ, защото няма да спечелят изборите, както и дали смятат България за колония или протекторат на ЕС или друга държава.

"И на четвърто място да кажат на своите избиратели следното нещо: "Ако не стане това, което ние искаме да стане, ако България продължи да съществува като държава, ние ще направим майдан и ще има насилие", каза още Костадинов.

"Тук имаме не политическа формация, а организирана престъпна група, защитаваща чужди интереси", обвини ги още той.

Веднага след него Мирослав Иванов от ПП поиска процедура по начина на водене и поиска от Росен Желязков да спира опити да "подобен тип фашистка пропаганда".

"Никой не дава право на господин Костадинов да дава квалификации на когото и да е", каза Иванов, а "Възраждане" се развикаха от банките си.

В отговор на това Желязков ги пусна в почивка, за да се успокоят страстите.

Други от От страната и света

Граждани протестират пред Областната управа в Стара Загора

Граждани на Стара Загора се събраха на протест пред сградата на Областната управа. Демонстрацията е организирана от общинската структура на „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) в

Свален дрон се разби в кола в Одеска област, майка загина, три деца са в болница

Свален дрон удари лека кола, управлявана от жена, която пътувала с трите си деца, в Одеска област. Майката е загинала от тежки травми, а децата са хоспитализирани с наранявания и в състояние на стрес

Надежда Йорданова: Възможен е трети, реформаторски вариант за бюджета

Възможен е трети, реформаторски вариант за бюджета, който не е нито "постна пица", нито дълбоко социален и не води до дефицит от 5-6%. Това заяви пред БНТ съпредседателят на парламентарната група на

Златният знак на любовта

Сватбен пръстен на 1800 години от Видин разказва красива романтична история от времето на Римската империя В последния ден от археологическия сезон, когато обикновено се броят откритите находки

БОЕЦ блокира входа към кабинета на Сарафов

Гражданското сдружение БОЕЦ блокира за около един час основния вход към кабинета на Борислав Сарафов, който все още заема позицията на главен прокурор

>