Тимът на СУ „Черноризец Храбър” спечели купата на кмета на „Тракия” (Снимки)

29.05.2023 10:58 24 часа Пловдив онлайн
Кметът на район "Тракия" Костадин Димитров награждава със златни медали шампионите от СУ "Черноризец Храбър" Снимка: район "Тракия"
Участници и организатори на турнира
Шампионите се радват на успеха.
Костадин Димитров приветства младите участници в турнира.

Международния съдия Георги Кабаков, кметът на „Тракия” Костадин Димитров и заместникът му Пенчо Малинов връчиха наградите на участниците в третото издание на училищния футболен турнир в най-младия пловдивски район. Събитието се проведе през уикенда на спортен комплекс „Арена” до 20-ти блок.

Отборът на СУ „Черноризец Храбър” спечели купата на кмета на „Тракия” във възрастовата група 3-ти/4-ти клас. Това стана след победа над  тима на СУ „Св. Софроний Врачански” във финала.

Третото място си поделиха представителните отбори на СУ „Димитър Матевски” и СУ „Св. Седмочисленици”, а всички участници получиха индивидуални медали.

„Твърдо вярвам, че Пловдив трябва да има турнир, организиран от общината, който всяка година да излъчва шампион на Пловдив по футбол в училищния спорт. Вървейки към тази идея, за трета поредна година провеждаме това състезание с подкрепата на Местната комисия за борба с противообществените прояви, спортен комплекс „Арена”, училищата в „Тракия” и спомоществуватели. Благодаря на всички, подпомогнали събитието, както и на Георги Кабаков за подкрепата”, заяви Костадин Димитров пред присъстващите.

Други от Футбол

"Локо" (Пд) загуби с 0:1 от "Черно море" във Варна

"Локомотив" (Пд) загуби с 0:1 от "Черно море" във Варна в мач  в първия кръг от челната шестица на efbet Лига. Гостите създадоха опасно положение още в  7-ата минута

Мъри Стоилов вкара "Гьозтепе" в елита на Турция

Станимир Стоилов изпълни мисията си да върне "Гьозтепе" в турския футболен елит. След успех с 2:0 у дома над "Генчлербирлиги" тимът на един от най-успешните български треньори има 66 точки на втората

"Ботев" (Пд) допусна домакинска загуба с 0:1 от "Славия"

Отмениха червен картон на вратаря на "белите" "Ботев" (Пловдив) допусна  домакинска загуби с 0:1 от  "Славия" в мач от 31-вия кръг на efbet Лига на своя стадион

ЦСКА разкости "Левски" за едно полувреме, би го с 3:1

ЦСКА поведе на "Левски" 3:0 в последното вечно дерби за сезона само за едно полувреме игра. През втората част "сините" имат сериозно превъзходство в играта и върнаха един гол

Духовно преди Великден: Нито един бит или пиян преди Вечното дерби " ЦСКА -"Левски"

Нито един пиян, бит или арестуван нямаше преди началото на Вечното дерби между "Левски" и ЦСКА. Това съобщиха от Столичната полиция за "24 часа".  Заради дербито от СДВР затегнаха мерките за