В две села в община Добричка през есента отварят врати нови детски градини
През тази есен детската градина в село Бранище ще бъде в нова сграда. Строителните дейности вече започнаха. „Заложили сме в бюджета на община Добричка около 800 000 лева за изграждането на обекта с обща застроена площ 655 кв.м. Предвидени са помещения за отглеждането и обучението на две групи с по 14 деца”, каза при първата копка кметът Соня Георгиева.
Децата във всяка група ще разполагат със занималня с кът за хранене и спалня, съблекалня, тоалетна и умивалня. Предвидена е и зала за спортни и музикални занимания. Ще бъдат обособени помещения за методичен кабинет и кабинет на директора, здравен кабинет и изолационно помещение със санитарен възел. В новото детско заведение ще функционират кухненски блок, котелно. Външните пространства ще бъдат моделирани и благоустроени. Предвижда се изграждане на две площадки за игра за всяка от групите и обща спортна площадка. В непосредствена близост ще бъде изградена и външна чешма.
„24 са децата, които в момента посещават детската градина в село Бранище. Заявени са 29 родителски желания. Приемаме деца и от околните села, дори и от Добрич, тъй като Бранище е на няколко километра от града”, каза директорката на детската градина Павлина Ковачева.
През тази година ще отвори врати и нова детска градина в село Стефан Караджа, чието строителство започна през юни 2022 г. Строителните дейности приключиха на 7 април. Предстои оформянето на външните пространства. 345 000 лв. инвестира община Добричка в изграждането на новата сграда на детското заведение. Обектът е едноетажен със застроена площ 268 кв.м.
За децата е осигурена просторна занималня със спалня с площ 110 кв.м. В детското заведение са разположени кухненски блок, здравен кабинет и методичен кабинет за директор и учител.