България - Черна гора 0:1 на старта към Евро 2024 - искахме да е по-добре, а стана както винаги

24.03.2023 21:00
Националите слушат химна на стадиона в Разград преди мача.
Стадионът в Разград беше пълен още преди началото на мача.
Феновете подкрепяха българските национали.
Вратарят на Черна гора следи удара на Кирил Десподов.
Спас Делев атакува черногорската врата.
Иван Йорданов и Християн Петров следят действията на Адам Марушич.
Българският треньорски щаб

Българският национален отбор по футбол загуби с 0:1 от Черна гора  на старта в европейските квалификация за първенството догодина в Германия.

Попадението, което прави разликата на стадиона в Разград, вкара Никола Кърстович в 72-ата минута.

Първото полувреме срещу Черна гора в Разград завърши 0:0, като до 35-ата минута домакините имаха леко надмощие, като много добри положения за гол пропуснаха Илия Груев, Спас Делев и Кирил Десподов.

След това обаче гостите контрираха с няколко много опасни атаки и само добрите прояви на вратаря Даниел Наумов запази резултата 0:0.

Второто полувреме започна както завърши първото - с надмощие на Черна гора и откъслечни опити на българите за контраигра.

Като цяло обаче играчите на треньора Младен Кърстаич твърде рядко стреляха към вратата.

В последната минута на редовното време след хубава атака отдясно топката попадна в резервата Георги Русев, който би силно по земя.

Българите вече вдигаха радостно ръце, когато голямата звезда на гостите Стефан Савич изчисти на сантиметри от голлинията.

Веднага след това след два последователни корнера отново Русев стреля отблизо, но защитник пак изби.

Ето и съставите на двата отбора:

България: Даниел Наумов, Петко Христов, Валентин Антов, Християн Петров,Йоан Стоянов, Иван Йорданов, Филип Кръстев, Илия Груев, Илиан Илиев, Спас Делев, Кирил Десподов.

Черна гора: Милан Миятович, Марко Вешович, Стефан Савич, Игор Вуячич, Ристо Радунович, Марко Бакич, Александър Шчекич, Вукан Савичевич, Адам Марушич, Никола Кръстович, Сеад Хакшабанович.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив