"Ботев" и "Локо" стигнаха до 1:1 в пловдивското дерби (Снимки)

19.03.2023 18:54 Румен Златански
Антоан Бароан ликува, след като вкара гола във вратата на "Локомотив".
Феновете на "Ботев" създадоха невероятна атмосфера по време на мача.

Пловдивските грандове "Ботев" и "Локомотив" не излъчиха победител, завършвайки 1:1 в дербито от 24-ия кръг на Първа лига. То се игра пред 3000 зрители на стадиона в "Коматево".

В първите минути на срещата футболистите от двата тима се дебнеха и действаха предпазливо, без да създадат опасни положения пред вратите.

В 19-ата минута Уме Емануел от "жълто-черните" центрира опасно към Антоан Бароан, но вратарят на "смърфовете" Динко Хоркаш се намеси решително и изби топката. Малко по-късно Димитър Илиев намери Матеус Силва, който обаче от удобна позиция прати коженото кълбо в аут. В 30-ата минута Николай Минков стреля, но стражът на съперника улови топката.

След това вратарят на домакините Георги Аргилашки, изпусна топката след центриране в наказателното поле. Последва сблъсък с Димитър Илиев. Капитанът на „смърфовете“ падна на земята. Локомотивци поискаха дузпа, на реферът даде сигнал играта да продължи. Виктор Генев улучи падналия Димитър Илиев при опита си да изчисти топката, тя стигна до Ерик Сорга, който обаче от точката на дузпата стреля неточно. Три минути по-късно след грешка в защитата на "канарчетата" Джовани Маркес стреля, Георги Аргилашки изби, последва добавка на Димитър Илиев, но вратарят хвана топката. Две минути преди почивката след разбъркване в наказателното поле на локомотивци Уме Емануел стреля, но Динко Хоркаш изби в ъглов удар.

Съперниците започнаха и второто полувреме предпазливо.

В 57-ата минута Матеус да Силва изскочи на опасна позиция, а Точукву Ннади го застигна. Локомотивци претендираха, че техният футболист е фаулиран, но Валентин Железов прецени, че състезателят на "Ботев" е играл чисто. Пет минути по-късно Антоан Бароан стреля фалцово, Динко Хоркаш обаче улови топката. В 65-ата минута Ерик Сорга отправи опасен удар с глава, но топката излезе в аут. Домакините поведоха в резултата с гол на Антоан Бароан в 80-ата минута, който излезе на удобна позиция, финтира Динко Хоркаш и се разписа за 1:0. Три минути по-късно "черно-белите" изравниха. Димитър Илиев подаде на Георги Каракашев, който центрира, а Джаспър ван Хертъм при опита си да изчисти коженото кълбо си заби автогол за 1:1.

В 90-ата минута Абдулайе Траоре от домакините  нахлу в  наказателното поле и падна в близост след съприкосновение с Милош Петрович. Съдията Валентин Железов беше категоричен, че няма основания за дузпа въпреки претенциите на "жълто-черните".

"Ботев": Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Красиан Колев (65- Мартин Секулич), Дилан Мартенс, Николай Минков (74- Рой Херман ), Точукву Ннади, Джаспър ван Хертъм, Уме Емануел, Роберто Пунчец, Антоан Бароан (86-Абдулайе Траоре).

"Локомотив": Динко Хоркаш, Тодор Павлов, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Петър Витанов, Пиел Зебли, Бабакр Дион, Матеус да Силва, Джовани Маркес (69- Георги Каракашев), Ерик Сорга, Димитър Илиев.

Главен съдия: Валентин Железов.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив