11-годишен шампион игра шах срещу 33 курсанти и офицери, изгуби само 2 срещи

17.02.2023 16:17 Дима Максимова
Демонстративният шахматен сеанс беше посветен на 150-годишнината от гибелта на Апостола на свободата Снимка: НВУ "Васил Левски"

Курсант-старши сержант Давид Варадян постигна победа срещу трикратния шампион на България по шах при децата Теодор Тутеков. 11-годишният шампион игра срещу 31 курсанти и двама офицери в демонстративен шахматен сеанс в Националния военен университет „Васил Левски“. Теодор изгуби само две партии, постигна едно реми и спечели всички останали игри, съобщиха от пресцентъра на вуза.

Подполковник Константин Стефанов, който е доцент в департамент „Езиково обучение и физическа подготовка“ е вторият, който успя да спечели партия срещу Теодор Тутеков. Реми с малкия шампион постигна курсант Николай Донков.

„Шахът е играта, която развива мисълта и затова много се радвам, че толкова много курсанти се включиха в този сеанс. Целта ни е да популяризираме играта сред нашите обучаеми и се надявам, че след днешния ден, сме постигнали това“, каза началникът на НВУ бригаден генерал Иван Маламов, който откри демонстративния сеанс, а след това връчи грамотите и купите на най-добре представилите се.

За смелостта си да се изправи срещу 33-ма играчи, петокласникът от ОУ „Иван Вазов“ в Горна Оряховица Теодор Тутеков получи монета на НВУ.

Демонстративният шахматен сеанс беше посветен на 150-годишнината от гибелта на Апостола на свободата и беше организиран от Войсковия университетски спортен клуб „Васил Левски“.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>