"Локо" (Пд) загуби с 0:1 от "Хебър" първата си контрола

14.01.2023 14:06 24 часа Пловдив онлайн
Капитанът на "Локо" (Пд) Димитър Илиев и съотборниците му загубаха първата си контрола с 0:1 от "Хебър".

"Локомотив" (Пловдив) стартира със загуба контролните си срещи по време на зимната си подготовка. "Черно-белите" отстъпиха с 0:1 на "Хебър" (Пазарджик) в днешния си първи спаринг, игран на стадиона им в парк "Лаута".

В 6-ата минута гостите поведоха в резултата с гол Стилиян Тисовски. Десет минути по-късно вратарят на "черно-белите" Илко Пиргов отрази изстрел на Венсан Марсел. "Смърфовете" започнаха да атакуват по-често. В 26-ата минута Бубакар Дион стреля опасно, но топката излезе в аут. Четири минути по-късно вратарят на "Хебър" Звонимир Микулич парира изстрел на Георги Каракашев. След почивката локомотивци вдигнаха оборотите.

В 67-ата минута Йосип Томашевич отправи неточен удар от въздуха. Две минути по-късно Ивайло Димитров подаде на намиращия се в изгодна позиция Евандро, който обаче не уцели вратата.

В 84-ата минута  Костадин Велчев от "Хебър" получи червен картон за грубо влизане в краката на Петър Витанов.
Секунди преди края на при разбъркване пред вратата на гостите Ивайло Димитров стреля, но улучи тялото на противников футболист.

"Локомотив"  (Пловдив) заминава утре за турския курорт  Анталия, където ще се подготвя следващите две седмици.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив