Меси спрял черна серия, продължила 16 години и 791 минути игра

04.12.2022 11:28

С гола си срещу Австралия Лионел Меси спря една от най-черните серии в кариерата си, която продължи 16 години и 791 минути. Той нямаше попадение в елиминациите на световно първенство в кариерата си.

Ето как се случи това:

През 2006 г. влезе в 1/8-финала срещу Мексико в 84-ата минута при 1:1, изигра и продълженията без голове, асистенции и дори удар. Аржентина обаче продължи напред благодарение на Макси Родригес. На 1/4-финала с Германия, загубен след дузпи, остана на пейката.

През 2010 г. срещу Мексико на 1/8-финала има 3 удара (2 точни). И отново загуба от Германия с 0:4. Меси е със 7 удара (два точни), но безрезултатно.

През 2014 г. Аржентина е на финал, но Меси е без попадение. На 1/8-финала с Швейцария (1:0 след продължения) е с 2 удара (един точен) за 120 мин. След това срещу Белгия (1:0) отново два удара (един точен) за 90 минути. Срещу Нидерландия (0:0, 4:2 след дузпи) е само с един точен удар за 120 минути. И попадение при изпълнението на дузпи. И на финала с Германия (0:1 след продължения) - 4 удара (един точен) за 120 минути.

И преди 4 години в Русия бе най-слабата му елиминация след загуба още на 1/8-финал от Франция. При 3:4 той остана без голове при 4 удара (1 точен).

Все пак трябва да се отбележи, че за това време все пак е помогнал. В мача срещу Франция през 2018 г. е с две асистенции, даде голов пас на Тевес в 1/8-финала през 2010 г. и още един на Ди Мария срещу Швейцария през 2014 г.

И с добавянето на 35 минути срещу Австралия, когато вкара серията му спря точно на 791 минути игра.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив