Пловдивчанин спечели сребро на европейското по щанги за младежи

18.10.2022 20:15
Диан Пампорджиев грабна среброто с двубой 272 кг.

Диан Пампорджиев с три медала в кат. 67 кг при 23-годишните

Нови три медала спечели днес България на продължаващото в албанския град Дуръс Европейско първенство по вдигане на тежести за младежи и девойки. В кат. 67 кг при 23-годишните Диан Пампорджиев грабна среброто с двубой 272 кг. Възпитаникът на пловдивската школа с треньор Димитър Стойков стартира със 115 кг, после добави още 6 кг, след което не успя на 124 кг, но си осигури бронз в изхвърлянето. В изтласкването Диан регистрира също два добри опита – на 147 и 151 кг, и въпреки, че при последното си излизане на подиума не вдигна 161 кг, се нареди втори в движението и втори в двубоя. Шампион с 293 кг стана азерът Иса Рустамов.

Това е четвърти медал за България на първенството в Дуръс, след като вчера Ангел Русев грабна златото в изтласкването на кат. 61 кг в същата възрастова група.

По-рано днес Галя Шатова се класира пета в кат. 59 кг при 23-годишните с двубой 170 кг (77 и 93). Златото бе за украинката Камила Конотоп с 220 кг. При 20-годишните в кат. 67 кг Денис Мехмед остана шести с общ сбор 231 кг (103 и 128), шампион в тази дивизия стана арменецът Гор Сахакян с 301 кг.

Последният ни представител ще е Мартин Тошев, който ще вдига следващия вторник, 25 октомври, при супертежките до 20 г.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив