Никола Цолов трети в първия старт на пистата в Новара

01.10.2022 20:46

Никола Цолов направи поредна важна крачка към титлата във испанската Формула 4, след като се качи на подиума в първото състезание на пистата в  Навара. Българинът бе трети зад единствения си съперник за трофея и негов съотборник в "Кампос" Хю Бартър (Австралия) и Кирил Смал (Киргизстан).

Цолов бе втори през по-голямата част от 25-минутното състезание и отстъпи позиция на Смал в края. Българинът финишира с пасив от малко над две секунди и половина от лидера Бартър.

Цолов, който има десет победи от началото на сезона, е с актив от 301 точки и 93 повече от претендента Бартър. Очаква се българинът да спечели титлата след двете неделни състезания от предпоследния кръг.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив