Вратар на "Левски" попадна в престижна класация на таланти

29.08.2022 14:14
Пламен Андреев Снимка: сайт на "Левски"

17-годишният вратар Пламен Андреев, който в момента е титуляр за "Левски", явно е направил впечатление с изявите си и извън България.

"Синьото" момче попадна сред 250 най-обещаващи млади футболисти в света в класация, изготвена от базираната в Швейцария футболна обсерватория CIES.

Вратарят е на престижното 22-о място от на играчите, които са родени през 2004 г. и по-късно. Първи в неговата категория е талантът на "Барселона" Пабло Гави.

На втора и трета позиция също са вратари Габриел Слонина ("Чикаго Файър") и Даниил Худяков ("Локо", М).

Андреев е с резултат от 59,5 т., като през последната година е изиграл 867 минути за "сините" в официални мачове.

През миналия сезон той пази в мачовете от турнира за купата на България. "Левски" я спечели след 1:0 над §СКА и грабна първи трофей от 13 г.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив

>