Седмо място за Патрик Великов на европейското по стрелба с лък

19.08.2022 16:33 Николай Маринов
Патрик Великов Снимка: БФСЛ

Патрик Великов завърши седми в дисциплината рекърв на европейското младежко първенство по стрелба с лък в Лилешал, Великобритания.

В квалификациите българинът зае девето място при кадети рекърв под 18 години. Това даде възможност на нашия състезател да започне преките елиминации директно от 1/16-финал.

Българинът победи днес двама представители на Украйна. Първо, на 1/16-финал срещу Володимир Чайковски със 7:3 (26:28, 30:27, 25:24, 28:28, 28:26).

След това, на 1/8-финал се справи със съпротивата на Илин Бодан след бараж с 6:5 (27:29, 28:23, 27:26, 25:26, 28:28, 10:8).

На четвъртфиналите Великов се изправи срещу лидера от квалификациите Баптист Ади (Франция). Младият ни представител започна добре двубоя след спечелена първа серия с 29:27. Българинът обаче не успя да запази нивото след силното начало и загуби с общ резултат 2:6 (27:29, 29:24, 27:25, 29:26).

В крайното класиране при кадети рекърв Великов остана седми.

Утре, от 18:25 часа, Иван Банчев ще стреля във финала при младежи рекърв под 21 години.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив