Френски съдия съсипа "Лудогорец" с 3 червени картона и 2 дузпи в Загреб за 2:4

09.08.2022 23:09

Разградчани загубиха в драматичен мач

Френския съдия се оказа черната котка за "Лудогорец" по пътя му към групите от Шампионската лига при загубата 2:4 от "Динамо" в Загреб.

Беноа Бастиен изгони трима играчи от българския първенец плюс човек от щаба на треньора Анте Шимунджа, а освен това отсъди и две дузпи за домакините.

Мачът беше реванш от третия предварителен кръг в Шампионската лига, като първият мач на "Хювефарма арена" завърши 2:1 за хърватите.

На почивката на стадион "Максимир" в реванша обаче разградчани губеха 1:3, като бяха и с човек по-малко.

Йосип Дърмич откри резултата още в 12-ата минута с глава след центриране на Стефан Ристовски.

Малко след това за втори жълт картон бе изгонен Доминик Янков, а в 25-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на капитана на гостите Антон Недялков срещу Дарио Шпикич и изпълнена безкомпромисно от Мислав Оршич, домакините дръпнаха 2:0.

Футболистите на "Лудогорец" имаха сериозни претенции, че не е имало фаул в наказателното поле, но френският съдия Беноа Бастиен така и не разгледа положението чрез VAR.

Точно преди да бъде изгонен, Янков отправи прекрасен удар от дистанция, но вратарят на домакините Ливакович спаси.

В самия край на първото полувреме Мислав Оршич завърши бърза атака на "Динамо" с красив удар и направи 3:0.

Все пак в добавеното време на първото полувреме с авторитетен шут от демиволе звездата на българския шампион Кирил Десподов намали преднината на хърватите.

Началото на второто полувреме започна с изненадващ за домакините натиск на "Лудогорец" и в 48-ата минута се стигна до дузпа заради игра с ръка.

Този път фреският рефер не посмя да не използва системата VAR, погледна положението и отсъди 11-метровия, който Десподов без проблеми реализира за 2:3.

Малко след това Якуб Пьотровски бе на път да изравни резултата, но не му стигнаха буквално сантиметри.

Двайсетина минути преди края обаче надеждите за "Лудогорец" да продължи напред започнаха да се изпаряват, след като и Рик Джонатан бе изгонен, след като неволно перна през лицето съперник, който бе зад гърба му.

Френският съдия обаче не се спря и в края на мача изгони трети играч на "Лудогорец" и свири втора дузпа в негова вреда.

Този път грешникът беше резервата Ян Карничник, който дръпна за фланелката един от хърватите в наказателното си поле.

Все пак тройното наказание - дузпа, гол и червен картон беше прекалено, но протестите на "Лудогорец" доведоха единствено до изгонването и на човек от щаба на треньора Анте Шимунджа.

Трябва да се има предвид, че играчите на "Динамо" струват три пъти повече от тези на "Лудогорец".

През този век тимът от Загреб е продал футболисти за 262 млн. евро, а само през този сезон (при положение, че трансферният прозорец не е затворил) - за над 12 млн.

За да продължат, "зелените" трябваше да победят с два или повече гола разлика.

При победа на българския шампион с един гол щеше да има продължения, а след това - вероятно и дузпи.

След загубата разградчани ще срещнат загубилия от норвежкия "Бодьо/Глимт" "Жалгирис" от Литва в плейоф за групите на Лига Европа, като вече са си осигурили да играят в групите на третия по сила турнир - Лигата на конференциите.

"ДИНАМО" (З, ХЪР) – "ЛУДОГОРЕЦ" (БЪЛ) 4:2 (2:1 в първия мач). Голмайстори: Йосип Дърмич (12), Мислав Оршич (25-дузпа, 44), Бруно Петкович (87-дузпа); Кирил Десподов (45+3, 49-дузпа). Съдия: Беноа Бастиен (Франция). Жълти картони: Стефан Ристовски, Йосип Мишич, Димо Перич; Доминик Янков, Рик Джонатан. Червени картони: Доминик Янков, Рик Джонатан, Ян Карничник.

"ДИНАМО": Доминик Ливакович, Роберт Любичич, Димо Перич, Бошко Шутало, Стефан Ристовски (46-Садех Мохарами), Мислав Оршич, Ариян Адеми, Йосип Мишич (46-Амер Гояк), Мартин Батурина (46-Лука Иванушеч), Йосип Дърмич (71-Бруно Петкович), Дарио Шпикич (90+1-Лука Менало).

"ЛУДОГОРЕЦ": Симон Слуга, Антон Недялков, Игор Пластун (46-Иван Йорданов), Оливие Вердон, Сисиньо (46-Ян Карничник), Мануел Кафумана-Шоу (46-Спас Делев), Якуб Пьотровски, Доминик Янков, Кирил Десподов (85-Жоржиньо), Игор Тиаго (65-Матиас Тисера), Рик Джонатан.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив