Български лимузини в кортежа на Саудитския принц, пристигнал в Гърция със 7 самолета

27.07.2022 13:30 Антоанета Маскръчка
Министър-председателят Кириакос Мицотакис се срещна с престолонаследника на Саудитска Арабия Мохамед бин Салман бин Абдулазиз Ал Сауд. СНИМКИ: Сайт на правителството на Гърция

Лимузини от България са били наети, за да превозват хората от делегацията на престолонаследника на Саудитска Арабия Мохамад Бин Салман Ал Сауд, който е на посещение в Гърция. За това съобщи в електронното си издание "Ефимерида". Оттам допълват, че принцът е пристигнал със 7 самолета и делегация от 700 души - близък персонал, министри, сътрудници, бизнесмени и журналисти.  

Единият самолет е превозвал принца и неговия много близък персонал, докато другите превозвали от делегацията. Един от самолетите е празен в случай на спешна нужда, а друг е превърнат в болница. От протокола на престолонаследника са поискали да разполага с 350 лимузини, но в Гърция нямало толкова и се наложило да бъдат взети от България и Германия.

Преди дни са били монтирани специална поръчка бронирани стъкла на апартамента, в който е отседнал Бин Салман. "Ефимерида" също твърди от свои източници, че с принца пътуват освен официалните лица, още и личната му охрана и съветници, както и тези, които отговарят за неговия гардероб, дрехи, обувки и лични вещи, които пристигнали в Атина в 180 куфара.

С него пътували и 20 души, отговарящи за диетата му, тъй като той отказвал да се храни в хотела или ресторантите с изключение на вечерята, дадена в негова чест във вторник вечерта в ресторанта на музея на Акропола. Там критски готвач е приготвил менюто. Сътрудниците на Мохамад Бин Салман Ал Сауд са донесли със себе си в хотела съдове, прибори и дори спално бельо, за да не използва престолонаследникът нищо чуждо. Също така според информацията на Iefimerida една от стаите на комплекса Арион е превърната в болница за всеки случай.

 Министър-председателят Кириакос Мицотакис се срещна в двореца Максимос с престолонаследника Мохамед бин Салман бин Абдулазиз Ал Сауд, който е на първото си официално посещение в Гърция. Премиерът е представил инициативите, които страната предприема, за да се превърне в енергиен хъб, който свързва по-широкия регион с европейските пазари, съобщиха от пресслужбата на премиера. Двамата лидери обсъдили перспективите за сътрудничество между двете страни в областта на „зелената енергия“, както и възможностите за пренос на електроенергия от Саудитска Арабия за Европа през нашата страна, която може да се превърне в „мост“ между Близкия изток и Европа.

Срещата на делегациите бе последвана от подписване и обмен на споразумения между двете страни в следните области: създаване на Висш съвет за стратегическо сътрудничество, енергетика, военно сътрудничество, двустранни инвестиции, научно и технологично сътрудничество, здравеопазване, борба с престъпността, култура и спорт, техническо сътрудничество в областта на стандартизацията и качеството, сътрудничество в областта на архивирането и управлението на файлове.

Освен това, в присъствието на министър-председателя и престолонаследника на Саудитска Арабия е подписано и  споразумение за изграждането на подводния кабел на коридора за данни от Изток до Средиземно море.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>