Още два медала за боксьорите от европейското

27.05.2022 18:28
Даниел Асенов СНИМКА: ЛЮБОМИР АСЕНОВ, LAP.BG

Българските боксьори спечелиха още два медала от европейското по бокс в Ереван.

Поне бронз си осигури дебютантът Ергюнал Себахтин. После същото направиха Даниел Асенов и Хавиер Ибанес. 

Асенов, носител на 6 златни отличия от европейски първенства, се поздрави с победа над Салах Омар (Гер) в кат. до 54 килограма. Българинът стигна до категоричен успех с 5:0 съдийски гласа. В типичния си биткаджийски стил той не остави шанс на съперника си и ще се изправи срещу Дилън Ийгълсън (Ирл).

Ибанес си гарантира медал след успех с 5:0 съдийски гласа над Небил Ибрахим (Шв). Натурализираният кубинец се класира за полуфиналите в кат. до 57 кг и ще срещне представителя на домакините Артур Базеян.

Кристиян Николов отпадна от турнира. Националът ни при 80-килограмовите отстъпи на Артьом Агейев (Сър). и остана на пето място в класирането.

Участието си приключиха също Красимир Джуров, Радослав панталеев, Радослав Росенов, Рами Киуан и Кристиян Димитров.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив

>