Суитшъртът на Зеленски бе продаден на търг в Лондон за 90 000 британски паунда

07.05.2022 06:50
Володимир Зеленски. СНИМКА: ОФИС НА ПРЕЗИДЕНТА

Прословутият масленозелен суитшърт на украинския президент Володимир Зеленски бе продаден на търг в Лондон за сумата от 90 000 британски лири (110 000 щатски долара), съобщава британският в. "Дейли телеграф".

Стартовата цена беше от 50 000 британски лири. Търгът, организиран от аукционната къща "Кристис", се проведе в музея "Тейт модърн". Средствата от него ще бъдат предназначени за оказване на хуманитарна помощ за Украйна. В началото му Зеленски говори по видеоконферентна връзка и похвали Великобритания и "смелия Борис" (Джонсън), който го посети в Киев. Самият Борис Джонсън също направи обръщение към участниците в търга.

Сред търгуваните неща беше и обиколка на Киев в компанията на кмета на града и бивш боксьор тежка категория Виталий Кличко, но не става ясно за колко е изтъргувана тя. На търга бе предложен и керамичен петел, подарен на Джонсън по време на негова обиколка из Киев в компанията на Зеленски в началото на април.

"Подкрепете Украйна тази вечер, приятели, така че великата стара европейска столица Киев никога да не бъде заплашвана отново и Украйна да бъде цяла и свободна отново", заяви Джонсън към участниците в търга.

Премиерът, който беше първият чужд лидер, говорил пред украинския парламент след руската инвазия, добави, че Великобритания ще продължи да засилва усилията си за подпомагане на Украйна, колко дълго е необходимо. Той допълни, че за Путин е бедствие, че Зеленски е президент на Украйна, но за самата Украйна и за останалата част от света това е благословия и нарече украинския лидер един от най-невероятните лидери в съвременността.

Други от От страната и света

Откраднаха лаптопа на жена на пазар "Долни Богров", тя направи скрита камера и снима крадците

В началото на декември от автомобил, паркиран на пазар „Долни Богров" в София, е открадната раница с лаптоп. Потърпевшата жена подава сигнал на 112, но извършителите не са установени

Гледат мерките на трима от бандата за дрога, палежи и подкупи

Апелативният съд във Велико Търново ще гледа мерките на трима от обвиняемите за ръководене на организирана престъпна група за палежи, подкупи и разпространение на наркотици, съобщи БНТ

Би Ти Ви показа на живо протеста пред редакцията си

Би Ти Ви показа в новините си тази сутрин на живо протест, организиран пред редакцията от Асоциацията на европейските журналисти.  Протестното пиене на кафе бе с участието на трийсетина човека и е

Силвия Георгиева: Има тревожност в общините за работата с удължен бюджет

"Има тревожност в общините за това, че ще работим с удължен бюджет, държавата ще ни превежда, толкова, колкото сме получавали миналата година, но няма да повишим доходите"

Двама души са загинали при катастрофи в страната за ден

Двама души са загинали, а 25 са ранени при катастрофи през изминалото денонощие в страната, съобщиха от МВР на сайта си. За изминалите 24 часа тежките катастрофи с пострадали са 19

>