Османи на работно посещение в Берлин, после в София

24.04.2022 23:37
Македонският външен министър Буяр Османи

Министърът на външните работи на Република Северна Македония Буяр Османи е на работно посещение в Германия, където ще се срещне с  Анна Лирман, държавния министър на Федерална република Германия, отговарящ за Европа, съобщават от пресцентъра на министерството, предаде БТА.

Османи ще се срещне с Михаел Рот - председател на комисията по външни работи, и Антон Хофрайтер - председател на комисията по европейските въпроси на Бундестага. В дневния ред на визитата е включена и срещи със съветниците на германския канцлер по външна политика и по въпросите на ЕС.

Целта на посещението е да се потвърди позицията на Германия по отношение на европейското досие на Република Северна Македония и „подкрепата за спешната необходимост от деблокиране на процеса на присъединяване към ЕС”, съобщават от МВнР на Република Северна Македония. Очаква се на срещите да бъдат обменени мнения относно регионалната динамика, както и ситуацията със сигурността на европейския континент в контекста на новите геополитически предизвикателства.

От Берлин Османи пътува директно за София, пише в прессъобщението.

Други от От страната и света

Измислиха го: и къщите най-после ще получават пари за саниране

Фондът за декарбонизация ще финансира мерките – може да е само смяна на дограма, изолация, купуване на термопомпа или всичко заедно според нуждите на домакинството Как хората ще могат да ползват

Владо Зомбори: Смъртта на баща ми и раждането на дъщеря ми пренаредиха приоритетите ми

„Това събитие, наред с раждането на дъщеря ми, пренареди приоритетите ми из основи. Смъртта на баща ми ме накара да осъзная, че сме тук за кратко и трябва да бъдем много отговорни към времето си"

В Гърция ще може да теглиш пари в брой от магазините от 2026 г.

В Гърция ще може да се теглят пари в брой от магазините от началото на 2026 г.  При покупка от магазините клиентът ще може да изтегли и пари в брой без банкомат, информират гръцките банки

Желания за пони, папагал, живо мече "изскачат" от писма до дядо Коледа на деца от Добрич

"С 845 писма от различни места от област Добрич – детски градини, училища, семейства, завърши  тазгодишният конкурс "Най-красиво писмо до дядо Коледа"

18-годишно момиче загина при катастрофа край село до Варна

Момиче на 18 години загина тази сутрин при катастрофа край село Казашко, съобщиха от дирекцията на полицията във Варна. Инцидентът е станал около 8:30 часа

>