Европарламентът щял да си върне парите, "неправомерно платени" на Марин Льо Пен

18.04.2022 09:32
Марин Льо Пен Снимка: Ройтерс

Европейският парламент възнамерява да си върне парите, "неправомерно платени" на Марин Льо Пен, предаде Франс прес, като се позова на негов представител. Той съобщи пред агенцията, че ЕП е сезирал Европейската служба за борба с измамите (ОЛАФ), след като установил нередности при Льо Пен и други трима бивши евродепутати.

"Става въпрос за неправомерно платени общо 617 хиляди евро. През следващите седмици ще пристъпим към възстановяване" на тези пари, каза представителят на ЕП.

Останалите трима евродепутати, обвинени в злоупотреби, са бащата на лидерката на френската крайна десница Жан-Мари Льо Пен, бившият й приятел Луи Алио и Брюно Голниш, член на ръководството на нейната партия "Национален сбор", съобщи БТА.

Аферата бе разкрита от френския информационен сайт "Медиапар", отбелязва АФП. Парижката прокуратура потвърди, че на 11 март е получила доклад на ОЛАФ с обвинения срещу Марин Льо Пен.

На 24 април, неделя, Льо Пен ще се изправи на втория тур на президентските избори във Франция. Неин съперник ще бъде настоящият президент - центристът Еманюел Макрон.

Проучванията на общественото мнение отреждат победа на Макрон с между 53 и 55,5 процента от гласовете. На предишните президентски избори във Франция, през 2017 г., той победи Льо Пен много по-убедително, с резултат от 66 на сто.

Днес е последният ден от дългия Великденски уикенд във Франция. От утре двамата претенденти на балотажа на президентските избори подновяват своята кампания, която ще завърши в петък. В сряда предстоят телевизионни дебати между Макрон и Льо Пен.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>