Макрон призова за нови санкции срещу Русия

04.04.2022 11:27
Френският президент Еманюел Макрон СНИМКА: Ройтерс

Френският президент Еманюел Макрон заяви днес, че са необходими нови санкции срещу Русия, след като Украйна обвини руските въоръжени сили в убийство на мирни граждани в град Буча, предадоха Ройтерс, Франс прес и БТА.

Има "много ясни признаци", че руски военни са отговорни за военни престъпления в Украйна, каза Макрон пред радио "Франс ентер". Той добави, че "на практика е установено, че руската армия е отговорна" за убийства.

Вчера Русия отрече обвиненията, че нейни сили са убили мирни граждани в Буча и каза, че Киев е направил инсценировка за пред западните медии.

"Това, което се случи в Буча, изисква нови санкции и много ясни мерки", подчерта днес Макрон. Според него санкциите трябва да бъдат насочени срещу петрола и въглищата.

Руската икономика е изправена пред най-тежката си криза от разпадането на СССР през 1991 г., след като САЩ и съюзниците им наложиха тежки санкции на страната заради предприетото на 24 февруари нашествие в Украйна.

Други от От страната и света

Отиде си бившият председател на СДС Борис Марков

Почина Борис Марков, временен лидер на СДС през 2012 г. Скръбната вест съобщи във Фейсбук Петър Москов. Борис Марков беше и председател на Националния щаб за избори на СДС

Започва срещата между Тръмп и Зеленски за бъдещето на Украйна (На живо)

В този час започва ключовата среща между американския и украинския президент в Съединените щати. Доналд Тръмп посрещна украинският си колега Володимир Зеленски

Тръмп: Имах много продуктивен разговор с Путин преди срещата със Зеленски

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че е провел „добър и много продуктивен“ телефонен разговор с руския президент Владимир Путин преди срещата си с украинския президент Володимир Зеленски във

26 области с щети заради силния вятър, няма пострадали хора

Силният вятър причини материални щети в общо 26 области в страната, няма пострадали хора, съобщиха за БТА от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" към Министерството на

Катастрофа с две коли в столичния кв. „Дианабад“ затруднява движението (Видео)

Катастрофа между две коли е станала в столичния квартал "Дианабад". Това става ясно от кадри във Фейсбук групата "Катастрофи в София". Инцидентът е станал на ул. "Никола Габровски", пишат потребители

>