Зеленски към Байдън: Да спрем агресора възможно най-скоро!
В телефонен разговор с американския си колега Джо Байдън украинският държавен глава Володимир Зеленски е призовал за възможно най-бързо възпиране на руските сили, предаде Франс прес, съобщи БТА.
"Току-що разговарях с президента на САЩ", написа Зеленски в "Туитър". "Трябва да спрем агресора възможно най-скоро", заяви той след разговора, състоял се на шестия ден от руското нашествие в Украйна.
По време на разговора си двамата президенти са обсъдили западните санкции срещу Русия и отбранителната помощ, оказвана от САЩ и други страни, добави Зеленски.
Москва изглежда засилва атаките си срещу украинската столица Киев и втория по големина украински град Харков. На този фон Белият дом съобщи, че двамата президенти са обсъдили ескалацията на нападенията срещу граждански обекти в Украйна, включително в близост до киевския паметник на Холокоста.