Клошари подпалиха триетажна сграда в центъра на Бургас

17.02.2022 16:29 Тони Щилиянова
Триетажната сграда на ул."Булаир". Снимка:БНР

Клошари са подпалили триетажна къща на ул."Булаир" в центъра на Бургас, съобщиха от полицията. Пожарът в необитаемата сграда лумна късно снощи, а днес от полицията съобщиха, че са задържани четирима мъже, водещи скитнически начин на живот.

Клошарите обитавали стая на втория етаж в сградата на "Булаир" 5 Б и често палели огън, за да се стоплят. Около 20,48 ч. в сряда е получен сигнал за пожар във въпросната сграда, като към мястото на своевременно се отправили два коли с шестима огнеборци.

Близо два часа пожарникарите се борели с огнената стихия, като действията им били затруднени от множеството отпадъци и вехтории, складирани по стаите.

Нов сигнал за пожар в триетажната сграда е получен в 04.10 ч. на 17 февруари. На място отново отишли два противопожарни автомобила, но към тях се присъединил трети, снабден с автомеханична стълба, тъй като от едната страна горели третия етаж и покрива на зданието, а от другата трите етажа.

В гасенето се включили десетина огнеборци, подпомагани от служители от Първо Районно управление Бургас.

Непосредствено след ограничаване на пожара започнали дейности по разчистване и обезопасяване на постройката, за да се направи оглед на местопроизшествието. Иззети са записи от намиращи се в близост видеокамери, като своевременно са установени трима скитащи мъже, нощували в изоставената сградата. Те направили пълни самопризнания, каза говорителят на полицията Цветелина Рандева.

Пожарът на "Булаир" пламна буквално часове след като стана ясно, че областният управител Стойко Танков смята да предложи рушащата се от години държавна сграда за безвъзмездно ползване.

Други от От страната и света

Девет нови депутати положиха клетва

Девет нови депутати положиха клетва в началото на днешното пленарно заседание. Те влизат на мястото на своите колеги от "Прогресивна България", които станаха министри

Замърсени с химикали води причинили взрива в канализацията до детската градина в Горна Оряховица

Разследващи установиха замърсени с химикали водни течения и подземни води след взрива в канализацията до детска градина в горнооряховския квартал "Калтинец"

Пенкова: Законопроектът, който изготвям, ще намали трайно цените на електроенергията

Високите цени на тока и слабата свързаност между държавите в ЕС са сред най-големите проблеми пред енергийната система на Съюза днес. В момент, в който Европа продължава да плаща цената на високи

Стопанин наби ВиК инкасатор в село Недан, арестуваха го

Полицаите в Павликени задържаха жител на село Недан, нанесъл побой на длъжностно лице. Вчера сутринта съдействие в полицейското управление е потърсил служител на ВиК

И в Сливен изризат на протест срещу цените на гражданската отговорност на мотористите

В петък ще затворят за кратко пътя за Ямбол на моста в село Крушаре С мирно протестно шествие по улиците на Сливен на 15 май, петък, в часовете от 18 до 19,30 часа

>