Полицията търси вандалите, трошили прозорци по време на протеста на бултрасите
Община Пловдив и кметът Здравко Димитров осъждат вандалската проява по време на вчерашния протест на феновете на ПФК „Ботев“ Пловдив, при който беше счупен прозорец в заседателната зала на сградата на Общината. Чрез органите на реда ще търсим отговорност от организаторите за проявената агресия, заявиха от пресцентъра на общината.
Кметът публикува в личния си профил във фейсбук обръщение към феновете като подчерта отново, че осъжда вандализма.
"Счупени са стъкла по сградата на общината и са отъпкани всички тревни площи около нея. Сградата е паметник на културата, а градинките около нея са любимо място за децата. Ще търсим отговорност на организаторите, които заявиха предварително, че протестът ще е мирен. Искам отново да уверя феновете, че стадион ще има и че с още малко търпение ще се видим скоро на терена.", пише Зико в профила си.
От 9:00 часа днес служители на ОП „Градини и паркове“, ОП „Жилфонд“ и служители на администрацията правят оглед на мястото, където приключи протеста на пл. „Стефан Стамболов“.
Огледът ще продължи до установяване на всички поражения.