Осем години затвор за българин за кражби от магазини в Западна Вирджиния
Българин беше осъден на 8 години и един месец затвор заради купуването и препродаването на откраднати стоки от магазини в Западна Вирджиния.
53-годишният Неделчо Владимиров карал наркомани да задигат различна техника, която им плащал. След това препродавал през собствени акаутни в eBay, Market Place и Facebook, предаде BG VOICE.
Той успял да препродаде над 7000 откраднати артикула за 3 години, за което получил над половин милион долара.
Владимиров е с три обвинения за пране на пари.
В процеса, който се е състоял в три дни в края на януари, той е бил осъден.
„Тази мрежа от крадци е била масивна по своя размер и сега вече не работи“, обяви прокурорът от Западна Вирджиния Майк Стюарт.
Според него на върха на тази мрежа е бил българинът Неделчо Владимиров. В организираната от него мащабна схема били замесени още 15-20 души, зависими от наркотици. Те крадяли стоки от различни магазини като CVS, Target и Kroger.
Владимиров им плащал между 10 и 40% от стойността на откраднатото, а после го продавал в eBay, Facebook, Market Place и други сайтове.
„Почти 4000 стоки, на стойност над $400 000, са били откраднати от магазини като Таргет, CVS и Крогер за последните 2 години“, обяви при задържането на българина прокурор Майк Стюарт.
По време на разследването се оказало, че стоките са почти два пъти повече. Сред тях имало основно прахосмукачки от висок клас.
Сигналът властите получили от отделите за сигурност на търговските вериги и eBay. Когато арестували Владимиров, те открили над 3600 стоки, които той продавал в интернет.