Делян Добрев: За първи път съм съгласен с министъра на енергетиката
За първи път съм съгласен с министъра на енергетиката. Това каза в интервю за предаването "Неделя 150" по програма "Хоризонт" по БНР Делян Добрев от ГЕРБ.
"Наистина има координирана aтака срещу българската енергетика, само че тя се извършва от самия кабинет и то в продължение на последните 2 месеца с това, което се случва в "Булгаргаз“. Виждам го не само аз, виждат го и колеги от опозицията. Вие знаете моите отношения с Румен Овчаров. Аз дори го съдя за клевета, тоест няма как някой да ни сложи в един кюп като атакуващи енергетиката".
"Ръстът на цената на електроенергията е естествен, защото токът е скъп в цяла Европа", добави още Добрев: "Неестественото е, че единствено в България няма компенсации. Обещават се компенсации, но няма такива. Компенсират се едни дружества като ЕРП-тата - на 100%, а други като общините и болниците не се компенсират нито със стотинка до момента".
По темата за гласуването на бюджета за тази година Добрев заяви, че категорично няма да бъде подкрепен.
"Ние ще дадем всичко от себе си, за да извадим всички аргументи срещу този бюджет", каза още Добрев.