Проф. Георги Рачев: Поредна Нова година без сняг - топла и суха до 15 градуса
На Нова година ще е топло и сухо, за разочарование на децата сняг няма да има. А в Южна България - Пловдив, Хасково, Стара Загора, по обяд на 1 януари температурите ще са са 12 - 13 - 15 градуса. Направо да обядваш навън, коментира климатологът проф. Георги Рачев пред БиТиВи.
Той обърна внимание, че в последните години имаме модерна топла зима и модерна студена пролет. "Засега обаче не се очертава обрат във времето. До Ивановден ще имаме положителни температури, каза още професорът. Прокрадвал се средиземноморски циклон около 5-6 януари. "Ама ще видим", направи уговорка той.
По думите му започваме януари с топло време. Особено в Пловдив. "Бях наскоро в този красив и топъл град. Видях Базиликата и останах без дъх", направи леко отклонение той.
Но предупреди, че днес ще има изключение с отделни валежи от дъжд. И предупреди тези, които се прибират от празниците към родните си места, че все още пътищата са мокри.