Над 10 000 лева са щетите от катастрофата в Пловдив навръх Коледа

27.12.2021 08:25 24 часа Пловдив онлайн

При инцидента млад мъж заби колата си в магазин за автомобили и засегна газопровод в града

Над 10 000 лева са щетите от катастрофата в нощта срещу неделя в Пловдив, при която шофьор заби колата си в шоурум за автомобили, смята собственикът на пострадалия магазин, предаде Nova.bg. Полицията и прокуратурата продължават с разследването на инцидента.

Имало е опасност от взрив при тежкия сблъсък навръх Коледа , тъй като беше засегнат газопровод в града.  Свидетели твърдят, че  автомобилът се е движел с над 100 км в час.

„Буквално се беше вдигнал във въздуха и летеше. Странично се удари първо в едната колона, после в другата. Смачка оградата. Шофьорът избяга. Гледах и на камерата. Секунди след него спря малка кола, младо момиче слезе от колата, спряха и преминаващи коли, извадиха го. След още 5-6 минути избягаха с колата на това момиче. Колата беше пълна с бира”, разказа Илиян Костов, управител на шоурума.

На следващата сутрин младият мъж беше задържан в Първо районно управление.

„Започват работа с него за установяване причините за катастрофата. Няма данни лицето да е пострадало”, заяви главен инспектор Йордан Милушев, началник на Пътната полиция-Пловдив.

„Благодарение на колегите от Първо районно, които са вложили много усилия, сутринта около 9 часа лицето е намерено на адрес, на който не живее постоянно. Снощи не е тестван, но тази сутрин, след като е установен, са му направени проби за алкохол и наркотици и пробите са отрицателни", заяви инспектор Милушев.

Шофьорът има книжка от пет години.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>