Никой не вижда Мая като новия Цацаров, но тя пак се изправи. Във фейсбук (Обзор)

23.12.2021 08:10
Мая Манолова
Сотир Цацаров
Надежда Йорданова

l Това е фалшив слух, пише тя, но споделя неофициално, че е отказала подобна оферта

l Бивши съпартийци от БСП обаче съзират реално нейно желание за този пост

l Неопитните депутати от “Продължаваме промяната” или пазят мълчание, или просто нямат информация

Мая Манолова атакува през фейсбук мобилните оператори за новите “инфлационни” цени на услугите в деня, в който за пореден път в медиите се развива версията, че неуспялата да влезе в парламента дама ще замести Сотир Цацаров в комисията “Антимафия”.

Бившият омбудсман и лидер на гражданската платформа “Изправи се БГ!” часове по-късно пак в социалните мрежи написа: “Слухът, че ще оглавявам КПКОНПИ, е фалшив. Никога не съм имала такива планове и никоя медия не се е свързвала с мен по темата”. И пожела “Весели празници!” - вероятно на недоброжелателните медии.

Междувременно обаче Комисията за защита на потребителите все пак започна проверка на телекомите и Манолова прибави точка в графата “лична ефективност”.

“24 часа” опита да събере информация

докъде свърша слухът за

“Цацаров в пола”

- обсъждана ли е кандидатурата на Мая Манолова в коалиционния формат.

“Не!”, бяха категорични източници от 3 от партиите в коалицията - БСП, ИТН и ДБ.

Хората на Корнелия Нинова, Слави Трифонов и Христо Иванов не гледат сериозно на подобна кадрова идея.

От първата сила обаче - “Продължаваме промяната”, няма ясен сигнал дали Манолова е техен човек. Неопитните все още депутати избягват да правят подобни неофициални коментари. Знае се, че

Кирил Петков симпатизира на

енергичната Мая

Манолова и е имало вероятност тя да оглави листи на ПП на последните избори. Защо това не се случи, никой не се наема да обясни.

Според източници от БСП иначе изглеждало логично “техните някога червени” Манолова и Бойко Рашков да бъдат предпочетени от новата първа сила да свършат работата по отстрелване на настоящи олигарси и бивши министри. Така “Продължаваме промяната” щяла да продължи да играе “доброто ченге” в коалицията, усмихват се опитни депутати социалисти.

Парламентарните слухове дори описват среща, поискана от самата Манолова, с Кирил Петков и Асен Василев преди изборите, но партньорите им нямат информация за ясна договорка за поста на Цацаров.

Самата Манолова тия дни е споделила по време на два свои разговори на други теми, че лидерите на “Продължаваме промяната” са я поканили действително за стола на Сотир Цацаров, но тя им отказала.

Така единствената официална информация на тема комисия “Антимафия” остава написаното във фейсбук от самата Манолова, че новият ѝ пост е фалшива информация.

На последните избори от “Изправи се БГ! Ние идваме!” не криха симпатии към Кирил Петков и Румен Радев. Въпреки че случайно или не, Мая се засичаше и снимаше с кандидат-премиера, това не й помогна да мине 4-процентната бариера за парламента.

Веднага

след изборите се заговори, че Манолова

е готвена за социален министър

в бъдещото правителство. Особено след като в коментар преди вота Кирил Петков заяви, че би се радвал социалната политика да е на ИБГНИ, които имали много силен ляв фокус върху тези дейности.

“Аз работа не си търся, защото си имам адвокатска кантора и ще имам време да си приведа делата в ред”, коментира тогава Манолова.

Почти 40 дни след изборите медийните ѝ изяви бяха спорадични и тя напомняше за себе си с позиции във фейсбук по теми като сметопочистването в София (когато “Продължаваме промяната” изненадващо дадоха знак, че могат да поискат предсрочни избори в столицата). Не одобри обявените от министерството на икономиката мерки за подкрепа на икономиката в криза (когато Корнелия Нинова влезе в правителството на Кирил Петков точно в това министерство).

Възможно е и слухът за социалното министерство, и този за КПКОНПИ

да са пуснати, за да се види реакцията

на коалиционните партньори.

Иначе управляващите имат твърдо намерение да преструктурират комисията и да се разделят с председателя ѝ Сотир Цацаров, но още не са предприети конкретни стъпки в тази посока.

Намеренията им са КПКОНПИ да се раздели на две - комисия против корупцията и друга - за отнемане на незаконно придобитото имущество. Идеята на правосъдното министерство е комисията против корупцията да получи и

разследващи правомощия,

подобно на НАП и митниците

Правосъдният министър Надежда Йорданова повтаря почти всеки ден, че се подготвя разделянето на две на комисията и че нито Цацаров, нито Гешев ще запазят своите постове. (24часа)

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>