Баща и син с опасност за живота след катастрофа на магистрала "Тракия"
75-годишен мъж и синът му са с опасност за живота след катастрофа на магистрала "Тракия", която е станала на 3 декември. Това съобщиха от бургаската полиция.
Възрастният ямболия е с много контузни рани и е в реанимацията на УМБАЛ-Бургас. Синът на шофьора е с контузия на главата и в неврохирургията на лечебното заведение. Пострадал е и 50-годишен спътник на водача.
Според бюлетина на МВР катастрофата е станала на мокра настилка на 03.12.т.г. около 07.07 ч. на автомагистрала "Тракия", км 345 в посока Бургас. Шофьорът на 75 г. не се съобразил с условията на пътя, самостоятелно катастрофира, блъснал се в крайпътната мантинела и се преобърнал извън пътното платно. Карал е лек автомобил "Киа Соренто", с ямболска регистрация.
На 03.12.т.г. около 15.38 ч. на кръстовището на улиците "Българка" и "Александър Стамболийски" в бургаския квартал "Ветрен", "Форд Ескорт", с бургаска регистрация, управляван от 68-годишна бургазлийка, при извършване на ляв завой, отнема предимството и допуска ПТП с пресичащата по пешеходната пътека 55-годишна пешеходка от кв. "Ветрен" - тя е с рана на главата и дясна лакътна става, прегледана е в УМБАЛ – Бургас и освободена за домашно лечение, информират още от Областната дирекция на полицията.