Матеуш Моравецки: Идеята за "Полекзит" е фалшива новина

11.10.2021 21:25
МАТЕУШ МОРАВЕЦКИ

Министър-председателят на Полша Матеуш Моравецки отрече правителството му да иска да извади страната от Европейския съюз и определи идеята за "Полекзит" като напълно невярна и "вреден мит" , предаде Асошиейтед прес, цитирано от БТА.

Изявлението му беше реакция на вчерашните многолюдни протести в Полша срещу правителствената политика, която според критиците може да коства членството на страната в ЕС, след като полският Конституционен съд постанови в отговор на подадено от премиера запитване, че националната конституция има предимство над общностното право.

Моравецки заяви днес в Туитър, че приказките за "Полекзит" са "фалшива новина". Той подчерта, че всички задължения на Полша, произтичащи от правото на ЕС, "остават в сила".

"Съюзът е твърде сериозна Общност, за да бъде вкарван в сферата на измислиците", каза премиерът. По думите му ЕС е "място на взаимни ползи, но и на истински предизвикателства за всички държави членки".

Други от От страната и света

Москва: България е плацдарм на НАТО в подготовката за война с Русия

От външното им министерство обявиха, че това крие рискове България, за съжаление, се превърна в един от най-големите плацдарми на източния фланг на НАТО в подготовка за сблъсък с Русия

Водата поскъпва в повечето региони у нас, в Пловдив – с 4%

От поскъпване с 14% до поевтиняване с 12%. В тези граници ще са промените на цената на водата на различни места в страната, реши днес КЕВР. В София от Нова година цената ще скочи с близо 12%

300 грама тротил ликвидираха висш генерал на Путин в колата му (Обзор)

Кремъл подозира украинска намеса Руски генерал бе убит, след като взривно устройство се взриви под колата му в руската столица в понеделник. Москва определи случая като вероятно покушение

Имало идея Цънцарова да е част от “120 минути”, тя обаче обяви, че е свалена, и Би Ти Ви го направи (Обзор)

Не толерираме опитите да ни превръщат в политически инструменти, обяви Ханс Мар от компанията собственик СМЕ Рубрика в “120 минути” при Светослав Иванов

Русия атакува Одеса с дронове

Силен взрив отекна в централната част на украинския черноморски град Одеса. Той е подложен на атака с руски дронове от акваторията на Черно море, съобщават в местните канали в приложението "Телеграм"

>