Антиваксер се зарази с COVID и почина, над 100 души са в болницата в Благоевград

21.09.2021 10:45 Антоанета Маскръчка

Противник на ваксинирането срещу коронавирус се зарази и почина в болницата в Благоевград. 50-годишният мъж пипнал вируса, но смятал, че може да го пребори, не вярвал, че ваксината може да го предпази.

Състоянието му се влошило и бил настанен първо във Вътрешно отделение, а след това преместен в реанимация, където издъхнал. "Знам за този пациент, че му е предлагано преди време да се ваксинира, но той е отказвал. За съжаление си отиде един млад, здрав човек. Дойде при нас с много големи поражения от вируса, в тежко състояние, със задух", коментира директорът на болницата д-р Огнян Митев. Той отново призова за ваксиниране, защото при липсата на специфично лечение на коронавируса, единствената защита е ваксината. "Знаете, че се лекуват симптомите, а не самото заболяване. Много голям процент от настанените при нас са неваксинирани", обясни д-р Митев.

Над 100 са настанените пациенти в държавната болница. Изцяло заети са отделенията Инфекциозно, Вътрешно, Ушно, Неврология, като и половината от Хирургия, Урология и Ортопедия. "Все още свободни легла може да се намерят, имаме свободни и в реанимация, но персоналът не достига. Имаме нужда както от лекари, така и от медицински сестри, санитари. Едва успяваме да сформираме екипите и да осигурим дежурствата по графика", допълни д-р Митев.

Други от От страната и света

Китай ще продължава отварянето на своя пазар към висококачествени продукти от целия свят

На 4 февруари, по време събитието „Споделяне на големия пазар и износ за Китай", Тао Лин, глобален вицепрезидент на „Тесла", заяви, че инициативата е ясен сигнал за намерението на Китай да разширява

Агенция "Митници" задържа 4810 кг незаконни хладилни агенти при голяма международна операция

Агенция "Митници“ задържа 4810,4 кг незаконни хладилни агенти при проведена международна операция "DEMETER XI“ на Световната митническа организация (СМО)

Съдят 17-годишен, обрал и пребил мъж за 30 евро на монети

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 17-годишен младеж за извършен грабеж, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.  Събраните до момента доказателства сочат

Спрян е опит за контрабанда на 9500 кутии цигари на „Лесово”

Опит за контрабанда на 9500 кутии (190 000 къса) цигари е пресечен от митнически служители на Граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) „Лесово”. Тютюневите изделия са открити в камион

17-годишен отне с бой 30 евро от мъж пред казино в София

Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 17-годишен младеж за извършен грабеж, задържан е за срок до 72 часа, съобщиха от институцията

>