Ботев излъга с 2:1 Берое

17.09.2021 22:35 24 часа Пловдив онлайн
Футболистите на "Ботев" постигнаха важна победа.

"Ботев" (Пловдив) излъга с 2:1 "Берое" в мач от осмия кръг на Първа лига. Преди началото на двубоя звездата на домакините Тодор Неделев получи фланелка за своя мач № 200 в елита на България. Тя му беше връчена от друга легенда на "жълто-черните" - Атанас Пашев. Гостите започнаха по-активно срещата. В 33-ата минута Алуин Фал уцели гредата. "Канарчетата" се активизираха след почивката. В 53-ата минута Па Конате прати топката в левия страничен стълб. Домакините поведоха в резултата в 71-ата минута. Емануел Току стреля от дистанция, топката се удари в стрината греда и влезе във вратата на противника са 1:0. Седем минути по-късно Александър Василев стреля, но право в ръцете на Георги Аргилашки. В 85-ата минута Па Конате реши окончателно мача, след като прати топката във вратата на противника след центриране на Маркиньос. В третата минута на продължението на редовното време Александър Цветков от Берое върна едно попадение.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив