“Барса” за първи път не уцели вратата в Шампионската лига

15.09.2021 19:09
Подобно на обложката на албума “Аби Роуд” на легендарната група “Бийтълс”, каре футболисти на “Барса” се прибират с наведени глави след срамното представяне срещу “Байерн”.

Че положението на “Барселона” без Лионел Меси става лошо, бе ясно на всички. Но едва ли феновете на каталунския гранд са предполагали, че ситуацията е направо плачевна.

На “Ноу Камп” домакините загубиха с 0:3 от “Байерн” в I кръг от груповата фаза на Шампионската лига. На фона на унизителния шамар, който германският гранд нанесе на “Барса” в 1/4-финалите на по-миналата кампания - 8:2, резултатът дори не е толкова отчайващ.

Такава със сигурност обаче беше играта на водения от Ронлад Куман тим. С петима защитници в линия “Барса” пак имаше проблеми с усетилите като лешояди, че жертвата им е в кърпа вързана.

По-лошото за един от емблематичните футболни клубове в света с препълнена витрина от трофеи бе положението в атаката.

На своя стадион каталунците не успяха да нанесат нито един точен удар към вратаря на мюнхенци Мануел Нойер. Обстрелваха общо 5 пъти, но топката минаваше встрани.

Подобно нещо не се бе случвало на “Барселона” от сезон 2003/2004, когато в мачовете от Шампионската лига започва да се води статистика за шутове по посока на вратата и точни такива.

Ясно е, че с напускането на Меси в посока ПСЖ “Барса” осиротя значително, но все пак в състава на Куман има футболисти с реноме и подобно представяне си е срамно.

Други от От страната и света

Играчи от 64 нации в Първа лига (Графика)

Българският елит става все повече интернационален с всяка изминала година, напук на правила за бройка на чужденци, закани да играят български момчета и прочее

3890 залагали в казина, докато уж били в болница (Обзор)

Данни на НАП показват, че за 6 месеца "хоспитализирани" пациенти са направили общо 22 000 посещения в игрални зали НЗОК започва проверка за фиктивни пациенти в лечебните заведения 3890 българи

Режисьорът Валери Милев заловен на магистрала “Тракия” да кара дрогиран, арестуван е

Полевият тест отчел кокаин и амфетамин  Полицаите го спрели, защото шофирал странно Дрогиран с кокаин и амфетамини е бил хванат да кара режисьорът Валери Милев

Загинал е и пътник в леката кола от катастрофата с тира на изхода на Търново

Две са жертвите от жестоката катастрофа между кола и тир, станала тази вечер на Присовските завои на изхода на Велико Търново, посока Гурково. Освен водача на лекия автомобил и пътник с него е

Спецчасти са обградили обирджиите на магазин за алкохол в София, в колата им са открити гранати

Двама маскирани мъже са ограбили магазина за алкохол в София, като в автомобила им са открити гранати. Първоначалната информация бе за един извършител

>