200 бедни и хора от "Столипиново" ще обитават този луксозен блок за 7 млн. лева

30.08.2021 12:00 Радко Паунов
Така ще изглежда новият блок със 74 социални жилища в Пловдив. Снимки: Авторът
Веселина Ботева (отляво надясно), Атанас Кунчев, Здравко Димитров, Пламен Райчев и представител на фирмата строител направиха първата копка.
На ул. "Владая" ще се намира новият 9-етажен блок със 74 социални жилища.

Между 124 и 200 бедни, самотни и изпаднали в тежка ситуация пловдивчани ще населяват 9-етажен чисто нов жилищен блок. Той ще се намира на ул. "Владая" и в него ще бъдат вложени над 7 млн. лева за построяването му. "Надявам се тези жилища да не последват съдбата на мезонетите в Шекер махала", заяви социалният зам.-кмет Георги Титюков при първата копка. В нея участваха градоначалникът Здравко Димитров, шефката на социалната дирекция Веселина Ботева, зам.-кметът на район "Източен" Атанас Кунчев.

Средствата са от "Региони в растеж". Апартаментите ще бъдат напълно обзаведени. Те са общо 74 - 40 едностайни, 22 двустайни, 8 тристайни и 4 четиристайни.

"Този проект е един от спасените обекти от онези 38 млн. лева, които за малко да бъдат изпуснати в началото на нашия мандат и общината щеше да бъде глобена", обясни Здравко Димитров. По думите му жилищата ще са за хора в неравностойно положение. Настаняването ще става по специална наредба. Мнозина подозират, че повечето новодомци ще са от близкия квартал "Столипиново".

"Неслучайно напоследък палят жилищата си на ул. "Сокол", за да удостоверят, че няма къде да живеят и да се сдобият с нови и обзаведени апартаменти", коментират пловдивчани в социалните мрежи. Те са убедени, че сградата ще последва съдбата на мезонетите в Шекер махала, където много скоро бяха превърнати в обори.

Титюков опонира, че в новия 9-етажен блок ще има социален работник и ще се поддържа чистота. Едно от условията на обитателите е да не отказват работа от Бюрото по труда, а децата им да посещават училище.

Сградата е с 18 места за паркиране, има и асансьор.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>